Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 20 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Edmund, Anatol

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Odwiedza nas 227 gości oraz 0 użytkowników.

4328549
Dzisiaj
Wczoraj
398
3719
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Renowacja mogił Powstańców Wielkopolskich

Nagrobek    Jeszcze przed listopadową zbiórką, kibicom Lecha z Sekcji Kaźmierz, udało się odnowić nagrobek rodziny Bogusławskich znajdujący się na cmentarzu parafialnym w Pniewach. To już 13 mogiła  Bohaterów Powstania odrestaurowana przez nas tylko na tym cmentarzu.
Raz jeszcze dziękujemy wszystkim darczyńcą, którzy nie przeszli obojętnie 1 listopada obok naszych puszek. 

Czytaj więcej...

95. lat chóru im. Stanisława Moniuszki w Kaźmierzu

95. lat chóru im. Stanisława Moniuszki    W związku z przypadającą w tym roku 95. rocznicą istnienia kaźmierskiego chóru im. Stanisława Moniuszki, w niedzielę w restauracji „Szklane Tarasy” miało miejsce spotkanie okolicznościowe. W spotkaniu uczestniczyli obecni członkowie chóru oraz zaproszeni goście, wśród których byli; Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Kaźmierz Arleta Wojciechowska, Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka oraz sponsorzy i przyjaciele chóru.

Czytaj więcej...

Moje wspomnienie o dr Wiesławie Włodarczaku

dr Wiesław Włodarczak    Wiesław Włodarczak syn Leona i Bronisławy urodził się 30 marca 1951r. w Szamotułach. Był absolwentem Technikum Kolejowego w Poznaniu, gdzie otrzymał świadectwo dojrzałości. Ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbył aplikację radcowską i ukończył Studium Podyplomowe Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył studia doktoranckie na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu zdobywając tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej.

Czytaj więcej...

Patriotyczny koncert zespołu "KWIATY POLSKIE"

"KWIATY POLSKIE"    Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2015 r. w sali sportowej przy gimnazjum w Kaźmierzu wystąpił zespół pieśni i tańca „Kwiaty Polskie”. Zespół, który w ubiegłym roku obchodził 25-lecie swojego istnienia działa przy polskim gimnazjum w Ejszyszkach na Litwie. Miłym gestem ze strony młodych artystów było uczczenie minutą ciszy pamięci wielkiego przyjaciela Polaków na Wileńszczyźnie, zmarłego niedawno dr Wiesława Włodarczaka.

Czytaj więcej...

Uroczyste odsłonięcie pomnika upamiętniającego ofiary Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

Narodowe Święto Niepodległości w Kaźmierzu

Narodowe Święto Niepodległości    Mszą św. w intencji Ojczyzny rozpoczęły się obchody przypadającego dziś Narodowego Święta Niepodległości. Po mszy św. krótki program okolicznościowy przedstawili kaźmierscy harcerze. Dzisiejsze święto było też okazją do odsłonięcia i poświęcenia nowego pomnika, upamiętniającego tragiczne wydarzenia w historii naszej Ojczyzny, mianowicie Mord Katyński z roku 1940 i katastrofę Smoleńską z roku 2010.

Czytaj więcej...

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka

    W piątek 23 października 2015r. najmłodsze dzieci z Przedszkola Niepublicznego im. św. U. Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkie dołączyły do grona przedszkolaków podczas uroczystego pasowania. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu – śpiewały i tańczyły. Dla większości z nich był to pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.

Czytaj więcej...

VIII Przegląd Twórczości Seniorów

VIII Przegląd Twórczości Seniorów    W sobotę 7 listopada 2015r. w sali kinowej przy bibliotece odbył się VIII Przegląd Twórczości Seniorów. Impreza, której organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu i zespół KAŹMIERZANKA” swoim patronatem objęli; Starostwo Powiatowe w Szamotułach i Wójt Gminy Kaźmierz. W przeglądzie udział wzięły: Zespół Wokalny "Gorajskie Echo" z Goraja, „Betlejemka” z Szamotuł, „Niewierzanka” z Niewierza, „Srebrne Nutki” z Szamotuł, Wrzos” z Pniew i „KAŹMIERZANKA” z Kaźmierza.

Czytaj więcej...

Wideorelacja z uroczystości poświęconej 75. rocznicy wysiedleń mieszkańców gminy Kaźmierz

75. rocznica wysiedleń mieszkańców gminy Kaźmierz

75. rocznica wysiedleń mieszkańców gminy Kaźmierz

     W związku z niemieckim planem germanizacji terenów leżących w granicach Rzeczypospolitej, które po wybuchu II wojny światowej zostały okupowane przez Niemców, ruszyła fala wysiedleń w głąb Generalnej Guberni. Wysiedlenia Polaków przez Niemców odbywały się od momentu wybuchu wojny (1939) i trwały aż do chwili wyparcia armii niemieckiej z terenów Polski (1945). Celem okupanta było usunięcie z naszych ziem obcej im etnicznie i rasowo ludności i zasiedlenie tych obszarów dobraną ludnością niemiecką. Tego typu praktyki dotknęły również mieszkańców gminy Kaźmierz, których masowe wysiedlanie i przesiedlanie Niemcy rozpoczęli już w grudniu 1939 roku.

Czytaj więcej...

TMWiZW o/Kaźmierz podsumowało działalność w roku 2014

TMWiZW

    W dniu 24 września 2015r., kaźmierski oddział Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej na walnym zebraniu sprawozdawczym podsumował działalność organizacji za rok 2014. Sprawozdanie z działalności złożył prezes p. Stanisław Jarząb po czym sprawozdanie skarbnika złożyła p. Helena Oses i sprawozdanie komisji rewizyjnej przedstawił Bogusław Konieczny. Obecni na spotkaniu członkowie Towarzystwa udzielili absolutorium obecnemu zarządowi.

Czytaj więcej...