Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 18 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

4720924
Dzisiaj
Wczoraj
2485
5411
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Kaźmierzanie oddali hołd uczestnikom Powstania Wielkopolskiego w 97. rocznicę jego wybuchu

97. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego    W niedzielę 27 grudnia 2015 r. mieszkańcy gminy Kaźmierz uczcili 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. O godz. 16.00 pod pamiątkowy obelisk przy ul. Powstańców Wlkp. przybyli mieszkańcy naszej gminy oraz przedstawiciele władz gminy i organizacji społecznych. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczestnicy spotkania wraz z proboszczem naszej parafii ks. Krzysztofem Musiałem pomodlili się za ofiary powstańczego zrywu i za nieżyjących już uczestników powstania.

Czytaj więcej...

Świątecznie u strażaków z OSP Kaźmierz

Opłatek w OSP Kaźmierz    Okres przed świętami Bożego Narodzenia to czas tradycyjnych spotkań opłatkowych. Spora część organizacji społecznych z terenu naszej gminy organizuje takie spotkania, co roku. Wśród tych grup są również kaźmierscy strażacy, którzy swoje spotkanie przy opłatku zaplanowali na sobotę 19 grudnia. Spotkanie, w którym uczestniczyła liczna grupa strażaków ochotników, odbyło się w remizie przy ul. Topolowej.

Czytaj więcej...

Spotkanie Opłatkowe Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej o/Kaźmierz

Opłatek Wileński 2015

    W czwartek 17 grudnia 2015 r. członkowie Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej o/ Kaźmierz spotkali się, na tradycyjnym Opłatku Wileńskim. Spotkanie, w którym uczestniczyli również: proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał i wójt gminy Kaźmierz Zenon Gałka miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Radzynach.

Czytaj więcej...

Wizyta św. Mikołaja

Mikołaj    W poniedziałek - 7 grudnia - wszystkie dzieci z Przedszkola Niepublicznego im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich z ciekawością czekały na niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja. Już od wczesnych godzin rannych przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Pomimo braku śniegu św. Mikołaj przybył do przedszkola podobno samochodem i był bardzo zdziwiony brakiem dziur w naszej drodze – nie wiedział, bowiem, że od niedawna mamy „świeżo” wylany asfalt.

Czytaj więcej...

Wspólne kolędowanie w przedszkolu

Wspólne kolędowanie w przedszkolu    Do Przedszkola Niepublicznego im. św. U. Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich, zawitał Teatr pod Orzełkiem, który przedstawił spektakl pod tytułem „Kolędnicy”. W przedstawieniu brali udział widzowie. Grupa dzieci była przebrana w stroje tradycyjnych kolędników i wraz z aktorami-Aniołami odgrywali scenki z Historii Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Podsumowanie akcji "Rodacy Bohaterom"

Rodacy Bohaterom    Dla kaźmierskich kibiców Lecha była to już 5 edycja zbiórki. Tak jak w poprzednich latach było przyzwoicie, tak teraz udało nam się zebrać rekordową ilość artykułów. Wpłynęła na to coraz większa ilość punktów w których dary można było zostawiać (8 takich miejsc), ale także coraz większa świadomość i chęć pomocy Rodakom wśród naszej lokalnej społeczności. W tej edycji akcji dołączyli do Wielkopolan bracia z Krakowa i Gdyni.

Czytaj więcej...

Renowacja mogił Powstańców Wielkopolskich

Nagrobek    Jeszcze przed listopadową zbiórką, kibicom Lecha z Sekcji Kaźmierz, udało się odnowić nagrobek rodziny Bogusławskich znajdujący się na cmentarzu parafialnym w Pniewach. To już 13 mogiła  Bohaterów Powstania odrestaurowana przez nas tylko na tym cmentarzu.
Raz jeszcze dziękujemy wszystkim darczyńcą, którzy nie przeszli obojętnie 1 listopada obok naszych puszek. 

Czytaj więcej...

95. lat chóru im. Stanisława Moniuszki w Kaźmierzu

95. lat chóru im. Stanisława Moniuszki    W związku z przypadającą w tym roku 95. rocznicą istnienia kaźmierskiego chóru im. Stanisława Moniuszki, w niedzielę w restauracji „Szklane Tarasy” miało miejsce spotkanie okolicznościowe. W spotkaniu uczestniczyli obecni członkowie chóru oraz zaproszeni goście, wśród których byli; Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Kaźmierz Arleta Wojciechowska, Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka oraz sponsorzy i przyjaciele chóru.

Czytaj więcej...

Moje wspomnienie o dr Wiesławie Włodarczaku

dr Wiesław Włodarczak    Wiesław Włodarczak syn Leona i Bronisławy urodził się 30 marca 1951r. w Szamotułach. Był absolwentem Technikum Kolejowego w Poznaniu, gdzie otrzymał świadectwo dojrzałości. Ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbył aplikację radcowską i ukończył Studium Podyplomowe Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył studia doktoranckie na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu zdobywając tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej.

Czytaj więcej...

Patriotyczny koncert zespołu "KWIATY POLSKIE"

"KWIATY POLSKIE"    Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2015 r. w sali sportowej przy gimnazjum w Kaźmierzu wystąpił zespół pieśni i tańca „Kwiaty Polskie”. Zespół, który w ubiegłym roku obchodził 25-lecie swojego istnienia działa przy polskim gimnazjum w Ejszyszkach na Litwie. Miłym gestem ze strony młodych artystów było uczczenie minutą ciszy pamięci wielkiego przyjaciela Polaków na Wileńszczyźnie, zmarłego niedawno dr Wiesława Włodarczaka.

Czytaj więcej...

Uroczyste odsłonięcie pomnika upamiętniającego ofiary Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej