Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 18 Marzec 2018    |    Imieniny obchodzą: Anzelm, Cyryl, Edward

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Odwiedza nas 223 gości oraz 0 użytkowników.

4905905
Dzisiaj
Wczoraj
6528
8773
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Patriotyczny koncert zespołu "KWIATY POLSKIE"

"KWIATY POLSKIE"    Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2015 r. w sali sportowej przy gimnazjum w Kaźmierzu wystąpił zespół pieśni i tańca „Kwiaty Polskie”. Zespół, który w ubiegłym roku obchodził 25-lecie swojego istnienia działa przy polskim gimnazjum w Ejszyszkach na Litwie. Miłym gestem ze strony młodych artystów było uczczenie minutą ciszy pamięci wielkiego przyjaciela Polaków na Wileńszczyźnie, zmarłego niedawno dr Wiesława Włodarczaka.

Czytaj więcej...

Uroczyste odsłonięcie pomnika upamiętniającego ofiary Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

Narodowe Święto Niepodległości w Kaźmierzu

Narodowe Święto Niepodległości    Mszą św. w intencji Ojczyzny rozpoczęły się obchody przypadającego dziś Narodowego Święta Niepodległości. Po mszy św. krótki program okolicznościowy przedstawili kaźmierscy harcerze. Dzisiejsze święto było też okazją do odsłonięcia i poświęcenia nowego pomnika, upamiętniającego tragiczne wydarzenia w historii naszej Ojczyzny, mianowicie Mord Katyński z roku 1940 i katastrofę Smoleńską z roku 2010.

Czytaj więcej...

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na Przedszkolaka

    W piątek 23 października 2015r. najmłodsze dzieci z Przedszkola Niepublicznego im. św. U. Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkie dołączyły do grona przedszkolaków podczas uroczystego pasowania. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu – śpiewały i tańczyły. Dla większości z nich był to pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.

Czytaj więcej...

VIII Przegląd Twórczości Seniorów

VIII Przegląd Twórczości Seniorów    W sobotę 7 listopada 2015r. w sali kinowej przy bibliotece odbył się VIII Przegląd Twórczości Seniorów. Impreza, której organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu i zespół KAŹMIERZANKA” swoim patronatem objęli; Starostwo Powiatowe w Szamotułach i Wójt Gminy Kaźmierz. W przeglądzie udział wzięły: Zespół Wokalny "Gorajskie Echo" z Goraja, „Betlejemka” z Szamotuł, „Niewierzanka” z Niewierza, „Srebrne Nutki” z Szamotuł, Wrzos” z Pniew i „KAŹMIERZANKA” z Kaźmierza.

Czytaj więcej...

Wideorelacja z uroczystości poświęconej 75. rocznicy wysiedleń mieszkańców gminy Kaźmierz

75. rocznica wysiedleń mieszkańców gminy Kaźmierz

75. rocznica wysiedleń mieszkańców gminy Kaźmierz

     W związku z niemieckim planem germanizacji terenów leżących w granicach Rzeczypospolitej, które po wybuchu II wojny światowej zostały okupowane przez Niemców, ruszyła fala wysiedleń w głąb Generalnej Guberni. Wysiedlenia Polaków przez Niemców odbywały się od momentu wybuchu wojny (1939) i trwały aż do chwili wyparcia armii niemieckiej z terenów Polski (1945). Celem okupanta było usunięcie z naszych ziem obcej im etnicznie i rasowo ludności i zasiedlenie tych obszarów dobraną ludnością niemiecką. Tego typu praktyki dotknęły również mieszkańców gminy Kaźmierz, których masowe wysiedlanie i przesiedlanie Niemcy rozpoczęli już w grudniu 1939 roku.

Czytaj więcej...

TMWiZW o/Kaźmierz podsumowało działalność w roku 2014

TMWiZW

    W dniu 24 września 2015r., kaźmierski oddział Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej na walnym zebraniu sprawozdawczym podsumował działalność organizacji za rok 2014. Sprawozdanie z działalności złożył prezes p. Stanisław Jarząb po czym sprawozdanie skarbnika złożyła p. Helena Oses i sprawozdanie komisji rewizyjnej przedstawił Bogusław Konieczny. Obecni na spotkaniu członkowie Towarzystwa udzielili absolutorium obecnemu zarządowi.

Czytaj więcej...

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2015

OSP Bytyń    W niedzielę 13 września 2015r. na boisku przy ul. Gimnazjalnej w Kaźmierzu odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zawody swoim patronatem ojęli; Wójt Gminy Kaźmierz i Oddział Gminny ZOSP RP w Kaźmierzu. Do zdrowej rywalizacji stanęła jedna drużyna żeńska z OSP Sokolniki Małe i sześć męskich z OSP Bytyń, OSP Chlewiska, OSP Gaj Wielki, OSP Kaźmierz, OSP Kopanina i OSP Sokolniki Małe.

Czytaj więcej...

Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne KAŹMIERZ 2015

Dożynki - KAŹMIERZ 2015    Wiele atrakcji przygotowali organizatorzy tegorocznego święta plonów w Kaźmierzu. Impreza miała charakter Powiatowo – Gminno - Parafialny, a co za tym idzie rozpoczęła się od Mszy św. polowej koncelebrowanej, której przewodniczył proboszcz ks. Krzysztof Musiał w asyście ks. Piotra Budasza – proboszcza z Bytynia. Po części religijnej zaczęły się tradycyjne obrzędy dożynkowe. W uroczystościach uczestniczyła liczna grupa zaproszonych gości. Byli między innymi starosta szamotulski, parlamentarzyści, burmistrzowie, wójtowie i radni okolicznych miast i gmin.

Czytaj więcej...

Walczyli o tytuł najlepszego sołectwa w gminie Kaźmierz

Przedstawiciele zwycięskiej drużyny z Dolnego Pola w towarzystwie wójta Z. Gałki i zastępcy R. Gąski    Miniona sobota 29.08.2015r. była dla mieszkańców gminy Kaźmierz, dniem rywalizacji zarówno w uznanych dyscyplinach sportowych takich jak: tenis ziemny, piłka siatkowa i piłka nożna jak również mniej znanych takich jak: rzut balotem, rzut kaloszem, wyścig w taczkach, biegi w płetwach, wbijanie gwoździ na czas, konkurs hydronetek i zwijanie wełny. W tych lokalnych dyscyplinach rywalizowali przedstawiciele sołectw z gminy Kaźmierz. Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji, która miała miejsce na boisku przy ul. Gimnazjalnej czuwał jak zwykle p. Zenon Pawlaczyk, wspierany przez strażaków z OSP Kaźmierz. Po podsumowaniu wyników okazało się, że najsprawniejszą drużynę wystawiło sołectwo Dolne Pole, za co z rąk wójta Zenona Gałki otrzymali czek wartości 1000 zł.

Czytaj więcej...