1top
Jerzy Oses

97. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego    W niedzielę 27 grudnia 2015 r. mieszkańcy gminy Kaźmierz uczcili 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. O godz. 16.00 pod pamiątkowy obelisk przy ul. Powstańców Wlkp. przybyli mieszkańcy naszej gminy oraz przedstawiciele władz gminy i organizacji społecznych. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczestnicy spotkania wraz z proboszczem naszej parafii ks. Krzysztofem Musiałem pomodlili się za ofiary powstańczego zrywu i za nieżyjących już uczestników powstania.

Czytaj więcej: Kaźmierzanie oddali hołd uczestnikom Powstania Wielkopolskiego w 97. rocznicę jego wybuchu
Jerzy Oses

Opłatek w OSP Kaźmierz    Okres przed świętami Bożego Narodzenia to czas tradycyjnych spotkań opłatkowych. Spora część organizacji społecznych z terenu naszej gminy organizuje takie spotkania, co roku. Wśród tych grup są również kaźmierscy strażacy, którzy swoje spotkanie przy opłatku zaplanowali na sobotę 19 grudnia. Spotkanie, w którym uczestniczyła liczna grupa strażaków ochotników, odbyło się w remizie przy ul. Topolowej.

Czytaj więcej: Świątecznie u strażaków z OSP Kaźmierz
Jerzy Oses

Opłatek Wileński 2015

    W czwartek 17 grudnia 2015 r. członkowie Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej o/ Kaźmierz spotkali się, na tradycyjnym Opłatku Wileńskim. Spotkanie, w którym uczestniczyli również: proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał i wójt gminy Kaźmierz Zenon Gałka miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Radzynach.

Czytaj więcej: Spotkanie Opłatkowe Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej o/Kaźmierz
Remigiusz Kaczmarek

Mikołaj    W poniedziałek - 7 grudnia - wszystkie dzieci z Przedszkola Niepublicznego im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich z ciekawością czekały na niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja. Już od wczesnych godzin rannych przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Pomimo braku śniegu św. Mikołaj przybył do przedszkola podobno samochodem i był bardzo zdziwiony brakiem dziur w naszej drodze – nie wiedział, bowiem, że od niedawna mamy „świeżo” wylany asfalt.

Czytaj więcej: Wizyta św. Mikołaja
Lidia Gotowa

Wspólne kolędowanie w przedszkolu    Do Przedszkola Niepublicznego im. św. U. Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich, zawitał Teatr pod Orzełkiem, który przedstawił spektakl pod tytułem „Kolędnicy”. W przedstawieniu brali udział widzowie. Grupa dzieci była przebrana w stroje tradycyjnych kolędników i wraz z aktorami-Aniołami odgrywali scenki z Historii Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Wspólne kolędowanie w przedszkolu