Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 17 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

4320363
Dzisiaj
Wczoraj
4096
4227
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

WYPRAWA DO ZOO

Wyprawa do ZOO    W maju dzieci z Przedszkola Niepublicznego im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich wybrały się na wycieczkę do Nowego ZOO w Poznaniu. Dopisała zarówno pogoda, jak i humory naszych wychowanków, co dokumentują załączone zdjęcia.

Czytaj więcej...

Rozmowy o Żołnierzach Wyklętych na stacji PKP

W sobotę 6 czerwca 2015r. w pomieszczeniach dawnej stacji kolejowej odbyła się prelekcja pt. Żołnierze Wyklęci - Narodowe Siły Zbrojne - Brygada Świętokrzyska. Spotkanie zostało zorganizowane przez kibiców Lecha Poznań Sekcja Kaźmierz. Historię Żołnierzy Wyklętych przybliżył przybyłym na spotkanie słuchaczom, p. Bartosz Tomczak.


Czytaj więcej...

Delegacja z Kaźmierza na uroczystościach 70. rocznicy Przedszkola "Płomyczek" w Ejszyszkach na Litwie

70. lat przedszkola w Ejszyszkach    W dniu 28 maja 2015r. na Litwę pojechała oficjalna delegacja członków Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział w Kaźmierzu. Delegacja, której towarzyszył proboszcz kaźmierskiej parafii ks. Krzysztof Musiał udała się do Ejszyszek na zaproszenie dyrekcji Żłobka - Przedszkola „Płomyczek“ w Ejszyszkach, które w tym roku obchodzi swoje 70-lecie istnienia.

Czytaj więcej...

Z wizytą u Przedszkolaków w Kaźmierzu.

Z wizytą u Przedszkolaków w Kaźmierzu   Pewnego pięknego majowego dnia udało nam się z grupą średniaków z Przedszkola Sióstr Urszulanek w Sokolnikach Wielkich udać się do Kaźmierza. Pierwszym punktem naszej wyprawy była wizyta w Kaźmierskim przedszkolu. Tam po królewsku zostaliśmy przyjęci i oprowadzeni po całym przedszkolu, skrzat Hałabała cały czas nam towarzyszył i żywo opowiadał o pracy pań i dzieci w przedszkolu.

Czytaj więcej...

Jubileusz 90-lecia OSP Sokolniki Małe

90. lat OSP Sokolniki Małe    W sobotę 23 maja 2015r. jubileusz 90-lecia jednostki obchodzili strażacy z OSP Sokolniki Małe. Uroczystości zapoczątkowane zostały mszą św. w intencji członków sokolnickiej straży, odprawioną przez proboszcza ks. Krzysztofa Musiała. W obchodach uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których byli; Maria Przybylska, przewodnicząca Rady Powiatu – Szamotuły, Arleta Wojciechowska, przewodnicząca Rady Gminy Kaźmierz, Zenon Gałka, wójt Gminy Kaźmierz, dh Zenon Pawlaczyk, prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP, dh Grzegorz Skabara, komendant gminny OSP.

Czytaj więcej...

Święcenia prezbiteratu w poznańskiej katedrze

abp Stanisław Gądecki    W czwartek 21 maja 2015 r. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki udzielił święceń prezbiteratu dziewięciu diakonom archidiecezji poznańskiej. Uroczystość, w której uczestniczyli również poznańscy biskupi pomocniczy, bp Grzegorz Balcerek i bp Damian Bryl miała miejsce w bazylice Archikatedralnej pw. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Odrestaurowali kolejne groby Powstańców Wielkopolskich

Renowacja grobów Powstańców Wielkopolskich    W ostatnich dniach kibice Lecha z Sekcji Kaźmierz przywrócili blask nagrobkom dwóch Bohaterów, Powstańców Wielkopolskich spoczywających na cmentarzu w Pniewach. 
- Antoni Myśliwiec- tu konieczne było postawienie nowego pomnika,
- Józef Degórski- grobowiec rodzinny wymagał korekty w osadzeniu i łączeniach płyt, wyczyszczeniu oraz odnowieniu napisów.

Czytaj więcej...

114. rocznica urodzin Witolda Pileckiego

114. rocznica urodzin pułkownika Witolda Pileckiego    13 maja, w 114. rocznicę urodzin Witolda Pileckiego, 25 kibiców Lecha z Sekcji Kaźmierz zebrało się pod muralem Bohatera by złożyć kwiaty, zapalić znicze i w specyficzny dla siebie sposób oddać hołd Rotmistrzowi.

Cześć i chwała Bohaterom! 

 

 

Czytaj więcej...

Przedszkolaki w Parku Rozrywki

Przedszkolaki w Parku Rozrywki    W środę 29. kwietnia dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Sokolnikach Wielkich wzięły udział w wycieczce do Parku Rozrywki „Rodzinka” w Skórzewie. Paradoksalnie, to właśnie dzięki niepogodzie mogliśmy odwiedzić to wspaniałe, nieodkryte wcześniej miejsce. Park zaoferował dzieciom moc atrakcji i dostarczył niesamowitych wrażeń. Przedszkolaki mogły wdrapać się (pod czujnym okiem pań) na ściankę wspinaczkową, wykorzystać do zabawy podłogi interaktywne i ekrany dotykowe, poskakać na trampolinach, pozjeżdżać na gigantycznej, dmuchanej zjeżdżalni, odbyć mecz mini-piłki nożnej, zatopić się w basenach wypełnionych piłeczkami.

Czytaj więcej...

Życzania dla strażaków

św. Florian - Patron Strażaków

Z okazji przypadającego w dniu 4 maja „Dnia Strażaka” wszystkim druhnom i druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Kaźmierz życzymy siły i wytrwałości w swoim powołaniu do służby społecznej. Obok życzeń składamy również serdeczne podziękowania strażakom z jednostek naszej gminy za ich społeczną działalność. Dziękujemy za ciągłą gotowość do prowadzenia akcji ratowniczych, których celem jest ocalenie życia i mienia obywateli.

Dzień Kobiet w GOK

Dzień Kobiet w GOK   Na niedzielę 8 marca 2015r. sołtys p. Stefan Kupś wraz z radą sołecką i Gminnym Ośrodkiem Kultury zaprosił do Sali GOK wszystkie panie zamieszkujące na terenie sołectwa Kaźmierz. W spotkaniu z okazji Dnia Kobiet uczestniczyli również zaproszeni goście w osobach wójta gminy Kaźmierz Zenona Gałki i zastępcy wójta gminy Kaźmierz Ryszarda Gąski. Na panie, które skorzystały z zaproszenia czekały symboliczne kwiatki, słodkie wypieki oraz program artystyczny. Przed licznie przybyłą publicznością z okolicznościowym repertuarem wystąpiło trio ze szkoły podstawowej w Kaźmierzu. Dzieci przygotowane przez p. Aleksandrę Napierała niesamowicie rozbawiły uczestników spotkania.

Czytaj więcej...