Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 22 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

5725385
Dzisiaj
Wczoraj
675
8654
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Opłatek Wileński w Poznaniu

Opłatek Wileński w Poznaniu    W piątek 8 stycznia 2016 r. w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe zorganizowane wspólnie przez poznański oddział Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej i CK Zamek. W spotkaniu, które przebiegało w bożonarodzeniowej jeszcze atmosferze uczestniczyła również delegacja z kaźmierskiego oddziału TMWiZW.

Czytaj więcej...

Jasełka 2015

Jasełka 2015    Co roku w Przedszkolu Niepublicznym im. św. U. Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich są przygotowywane przez dzieci Jasełka. Dzieci uczyły się ról, a także śpiewały tradycyjne kolędy. Na jasełkowe spotkanie zaproszono rodziców i dziadków oraz innych znakomitych gości. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach, prezentowali się doskonale.

Czytaj więcej...

Kaźmierzanie oddali hołd uczestnikom Powstania Wielkopolskiego w 97. rocznicę jego wybuchu

97. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego    W niedzielę 27 grudnia 2015 r. mieszkańcy gminy Kaźmierz uczcili 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. O godz. 16.00 pod pamiątkowy obelisk przy ul. Powstańców Wlkp. przybyli mieszkańcy naszej gminy oraz przedstawiciele władz gminy i organizacji społecznych. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczestnicy spotkania wraz z proboszczem naszej parafii ks. Krzysztofem Musiałem pomodlili się za ofiary powstańczego zrywu i za nieżyjących już uczestników powstania.

Czytaj więcej...

Świątecznie u strażaków z OSP Kaźmierz

Opłatek w OSP Kaźmierz    Okres przed świętami Bożego Narodzenia to czas tradycyjnych spotkań opłatkowych. Spora część organizacji społecznych z terenu naszej gminy organizuje takie spotkania, co roku. Wśród tych grup są również kaźmierscy strażacy, którzy swoje spotkanie przy opłatku zaplanowali na sobotę 19 grudnia. Spotkanie, w którym uczestniczyła liczna grupa strażaków ochotników, odbyło się w remizie przy ul. Topolowej.

Czytaj więcej...

Spotkanie Opłatkowe Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej o/Kaźmierz

Opłatek Wileński 2015

    W czwartek 17 grudnia 2015 r. członkowie Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej o/ Kaźmierz spotkali się, na tradycyjnym Opłatku Wileńskim. Spotkanie, w którym uczestniczyli również: proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał i wójt gminy Kaźmierz Zenon Gałka miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Radzynach.

Czytaj więcej...

Wizyta św. Mikołaja

Mikołaj    W poniedziałek - 7 grudnia - wszystkie dzieci z Przedszkola Niepublicznego im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich z ciekawością czekały na niezwykłego gościa – Świętego Mikołaja. Już od wczesnych godzin rannych przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Pomimo braku śniegu św. Mikołaj przybył do przedszkola podobno samochodem i był bardzo zdziwiony brakiem dziur w naszej drodze – nie wiedział, bowiem, że od niedawna mamy „świeżo” wylany asfalt.

Czytaj więcej...

Wspólne kolędowanie w przedszkolu

Wspólne kolędowanie w przedszkolu    Do Przedszkola Niepublicznego im. św. U. Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich, zawitał Teatr pod Orzełkiem, który przedstawił spektakl pod tytułem „Kolędnicy”. W przedstawieniu brali udział widzowie. Grupa dzieci była przebrana w stroje tradycyjnych kolędników i wraz z aktorami-Aniołami odgrywali scenki z Historii Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Podsumowanie akcji "Rodacy Bohaterom"

Rodacy Bohaterom    Dla kaźmierskich kibiców Lecha była to już 5 edycja zbiórki. Tak jak w poprzednich latach było przyzwoicie, tak teraz udało nam się zebrać rekordową ilość artykułów. Wpłynęła na to coraz większa ilość punktów w których dary można było zostawiać (8 takich miejsc), ale także coraz większa świadomość i chęć pomocy Rodakom wśród naszej lokalnej społeczności. W tej edycji akcji dołączyli do Wielkopolan bracia z Krakowa i Gdyni.

Czytaj więcej...

Renowacja mogił Powstańców Wielkopolskich

Nagrobek    Jeszcze przed listopadową zbiórką, kibicom Lecha z Sekcji Kaźmierz, udało się odnowić nagrobek rodziny Bogusławskich znajdujący się na cmentarzu parafialnym w Pniewach. To już 13 mogiła  Bohaterów Powstania odrestaurowana przez nas tylko na tym cmentarzu.
Raz jeszcze dziękujemy wszystkim darczyńcą, którzy nie przeszli obojętnie 1 listopada obok naszych puszek. 

Czytaj więcej...

95. lat chóru im. Stanisława Moniuszki w Kaźmierzu

95. lat chóru im. Stanisława Moniuszki    W związku z przypadającą w tym roku 95. rocznicą istnienia kaźmierskiego chóru im. Stanisława Moniuszki, w niedzielę w restauracji „Szklane Tarasy” miało miejsce spotkanie okolicznościowe. W spotkaniu uczestniczyli obecni członkowie chóru oraz zaproszeni goście, wśród których byli; Starosta Szamotulski Józef Kwaśniewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Kaźmierz Arleta Wojciechowska, Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka oraz sponsorzy i przyjaciele chóru.

Czytaj więcej...

Moje wspomnienie o dr Wiesławie Włodarczaku

dr Wiesław Włodarczak    Wiesław Włodarczak syn Leona i Bronisławy urodził się 30 marca 1951r. w Szamotułach. Był absolwentem Technikum Kolejowego w Poznaniu, gdzie otrzymał świadectwo dojrzałości. Ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbył aplikację radcowską i ukończył Studium Podyplomowe Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył studia doktoranckie na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu zdobywając tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej.

Czytaj więcej...