Jerzy Oses

Mormin 2021 0083  Działający przy Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu zespół wokalny KAŹMIERZANKA uczestniczył w WIELKOPOLSKIM PRZEGLĄDZIE ZESPOŁÓW WOKALNYCH KLUBÓW SENIORA I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH w Ostrorogu. Jest to cykliczna impreza, która od lat towarzyszyła DNIOM OSTROROGA i tradycyjnie odbyła się w amfiteatrze nad jeziorem MORMIN. W Przeglądzie obok KAŹMIERZANKI uczestniczyły; OSTROROGSKIE JAŚKI z Ostroroga, CHOJANKI z Chojna, PRZEMYSŁAW z Rogoźna i ROŻNAWIANIE z Rożnowa. Gośćmi imprezy byli; Senator Jan Filip Libicki,  Andrzej Grzeszczyk-Członek Zarządu Powiatu Szamotulskiego i Roman Napierała-burmistrz Miasta i Gminy Ostroróg. Był to pierwszy wyjazdowy występ KAŹMIERZANKI od czasu złagodzenia obostrzeń Covidowych. Trzeba mieć nadzieję, że cykliczne imprezy już na stałe powrócą do kalendarzy wydarzeń kulturalnych naszego regionu.

Czytaj więcej: Pierwszy w tym roku wyjazdowy koncert KAŹMIERZANKI
Jerzy Oses

u3w„Szlakiem przydrożnych kapliczek w Gminie Kaźmierz” to projekt „UTW dla społeczności” współfinansowany za środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy a akcji”. Planujemy 8 wycieczek w 15-osobowych grupach dla seniorów i ich rodzin z całej gminy, w okresie od maja do sierpnia. Szczegóły na stronie http://www.u3w-kazmierz.pl/

Jerzy Oses

Taka ciekawostka dla miłośników wycieczek rowerowych. Od jakiegoś już czasu można bezpiecznie przejechać odcinek z Młodaska do Bytynia wzdłuż drogi krajowej K92.

Jerzy Oses

kotylion1   102. rocznicę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego mieszkańcy Kaźmierza uczcili inaczej niż dotychczas. Nie było oficjalnych uroczystości a przedstawiciele różnych środowisk ze względu na ograniczenia covidowe, udawali się pod tablicę upamiętniającą Powstańców Wielkopolskich małymi grupami. Pierwszą osobą, która złożyła tam kwiaty w imieniu społeczności szkolnej była dyrektor SP Kaźmierz p. Sylwia Zagórska. Następnie hołd Powstańcom złożyli kibice Lecha Poznań, którzy wcześniej zapalili 200 zniczy na mogiłach i miejscach pamięci poświęconych Powstańcom Wielkopolskim. Pod obelisk przybyli także przedstawiciele władz samorządowych; Przewodnicząca Rady Gminy Kaźmierz Arleta Wojciechowska, Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka i Sekretarz Gminy Kaźmierz Janusz Stróżyk. Kwiaty i znicze złożyli także przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Historii HUZAR i druhowie strażacy; prezes oddziału gminnego OSP dh Zenon Pawlaczyk, komendant gminny dh Rafał Szczepański i prezes OSP Kaźmierz dh Roman Graczyk. Dodam jeszcze, że kibice i HUZAR zaliczyli dodatkowo I Kibolski Wirtualny Bieg Powstania Wielkopolskiego.

Jerzy Oses
Wiktoria Naglik   24 grudnia swoje 100. urodziny obchodziła p. Wiktoria Naglik z Kaźmierza. Jubilatka otrzymała z tej okazji kwiaty oraz list gratulacyjny od Wójta Gminy Kaźmierz Zenona Gałki. W ten sposób Pani Wiktoria wpisała się w karty historii gminy Kaźmierz jako kolejna osoba, która obchodzi tak piękny jubileusz. Dostojna Jubilatka wychowała czwórkę dzieci i doczekała się dziesięcioro wnuków, siedmioro prawnuków i dwoje praprawnuków. GRATULUJEMY!!!