1top
Remigiusz Kaczmarek

Europejskie Spotkania Młodych w Kaźmierzu   „Pielgrzymka zaufania przez ziemię”, czyli kilku dniowe spotkanie młodych organizowana w tym roku w Poznaniu przez wspólnotę braci z francuskiego Taizé zakończyła się w sobotę 2 stycznia. Zasadnicza część tych spotkań odbywała się na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz w całym Poznaniu. Jednak rzesza ponad 30 tys. osób przybyłych z 50 krajów Europy i świata, została rozlokowana także w pobliskich miejscowościach. W ten sposób nie tylko Poznań gościł uczestników zlotu. Imprezie towarzyszyło wiele dodatkowych wystaw, pokazów i ekspozycji oraz wykładów i paneli. Swą pracą wsparło to przedsięwzięcie rzesza około 2000 wolontariuszy, wśród których oczywiście nie zabrakło najliczniejszej grupy, czyli Polaków a w tym ludzi, dla których te spotkania były okazją by zapoznać się z tym, co głoszą bracia ze wspólnoty z Taizé.

Czytaj więcej: Europejskie Spotkania Młodych w Kaźmierzu – sukces !
Jerzy Oses

Opłatek w klimacie wileńskim    Wielkimi krokami zbliżamy się do pięknych Świąt Bożego Narodzenia. O tym, że święta są już blisko świadczyć mogą organizowane tu i ówdzie tradycyjne spotkania opłatkowe. Przyjęło się bowiem, iż organizacje, które choć troszkę utożsamiają się z chrześcijaństwem, w tym okresie tego typu spotkania organizują. Nic w tym dziwnego bo przecież akurat te święta upamiętniające narodzenie Jezusa Chrystusa są najbardziej chrześcijańskie.

Czytaj więcej: Opłatek w klimacie wileńskim
Remigiusz Kaczmarek

Mikołaj w przedszkolu   Zimy na szczęście jeszcze nie widać, a jedyne jej zwiastuny to wystrój sklepowych wystaw, które już zapraszają do robienia przedświątecznych zakupów. Jednak w tym okresie wydarza się coś, co zawsze elektryzuje dzieci, coś bardzo przyjemnego i coś, na co dzieci z niecierpliwością czekają. Tym czymś są oczywiście odwiedziny świętego Mikołaja w dniu 6 grudnia. Jest to odwieczny termin w którym on się pojawia i ... rozdaje prezenty. Czasami zdarza się jednak, że musi on przedłużyć swą pracę na kolejne dni.

Czytaj więcej: Święty Mikołaj w przedszkolu
Remigiusz Kaczmarek

Poetyckie Barwy Jesieni   „Poetyckie barwy jesieni" – to druga edycja konkursu recytatorskiego, który popołudniem 26 listopada został przeprowadzony w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu. Udział w nim wzięli uczniowie ze szkół naszej gminy a konkretnie to z Gaju Wielkiego, Sokolnik Wielkich i Kaźmierza. Młodzi wykonawcy otrzymali niebywałą sposobność, aby zaprezentować się wraz ze swoimi interpretacjami poezji tudzież prozy. Jury oceniło aż 32 prezentacje.

Czytaj więcej: Wierszem w jesień!