Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 21 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Lokalne Kalendarium

21/7/2010

Zmarła Barbara Frąckowiak

Czytaj dalej

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 144 gości oraz 0 użytkowników.

5952524
Dzisiaj
Wczoraj
11212
11208
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Opłatek w klimacie wileńskim

Opłatek w klimacie wileńskim Wielkimi krokami zbliżamy się do pięknych Świąt Bożego Narodzenia. O tym, że święta są już blisko świadczyć mogą organizowane tu i ówdzie tradycyjne spotkania opłatkowe. Przyjęło się bowiem, iż organizacje, które choć troszkę utożsamiają się z chrześcijaństwem, w tym okresie tego typu spotkania organizują. Nic w tym dziwnego bo przecież akurat te święta upamiętniające narodzenie Jezusa Chrystusa są najbardziej chrześcijańskie.

Czytaj więcej...

Święty Mikołaj w przedszkolu

Mikołaj w przedszkoluZimy na szczęście jeszcze nie widać, a jedyne jej zwiastuny to wystrój sklepowych wystaw, które już zapraszają do robienia przedświątecznych zakupów. Jednak w tym okresie wydarza się coś, co zawsze elektryzuje dzieci, coś bardzo przyjemnego i coś, na co dzieci z niecierpliwością czekają. Tym czymś są oczywiście odwiedziny świętego Mikołaja w dniu 6 grudnia. Jest to odwieczny termin w którym on się pojawia i ... rozdaje prezenty. Czasami zdarza się jednak, że musi on przedłużyć swą pracę na kolejne dni.

Czytaj więcej...

Wierszem w jesień!

Poetyckie Barwy JesieniPoetyckie barwy jesieni" – to druga edycja konkursu recytatorskiego, który popołudniem 26 listopada został przeprowadzony w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu. Udział w nim wzięli uczniowie ze szkół naszej gminy a konkretnie to z Gaju Wielkiego, Sokolnik Wielkich i Kaźmierza. Młodzi wykonawcy otrzymali niebywałą sposobność, aby zaprezentować się wraz ze swoimi interpretacjami poezji tudzież prozy. Jury oceniło aż 32 prezentacje.

Czytaj więcej...

Powstało nowe stowarzyszenie!

Stowarzyszenie KaźmierzNa początku dyskusja toczyła się wokół nazwy stowarzyszenia. Przewodniczący zaproponował nazwę ”Auxilior”, co w dosłownym tłumaczeniu z języka łacińskiego znaczy - pomagać, nieść pomoc. W trakcie dyskusji przeważył jednak pogląd by nazwa była owszem jednowyrazowa, ale jednocześnie jak najbardziej związana z naszą małą ojczyzną i jej mieszkańcami. Wśród propozycji nazwy padły min. takie zgłoszenia: „Carpe Diem”, „Stowarzyszenie Kaźmierskie”, „Jutrzenka” , „Kaźmierzanka” i „Budko”. Po burzliwej debacie i kilkukrotnym podejściu do tematu postanowiono gremialnie, że stowarzyszenie przybierze nazwę po prostu  „KAŻMIERZ”.

Czytaj więcej...

Kaźmierscy artyści coraz bardziej popularni

Kaźmierscy artyści coraz bardziej popularniUdział w tegorocznych Spotkaniach Artystycznych Seniorów, które po raz VII odbywały się w Międzyzdrojach to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii naszych zespołów artystycznych. Na zaproszenie organizatora, którym jest Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach na spotkanie pojechały zespół „Kaźmierzanka” i chór „Moniuszko”. Spotkanie Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach to ciekawa impreza, która od kilku lat na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny tego nadmorskiego miasta. Impreza ma charakter wielkiego święta folkloru, na które zjeżdżają się zespoły folklorystyczne z całej Polski.

Czytaj więcej...

Jak kochać Ojczyznę - czyli patriotyczne wychowanie

Jak kochać Ojczyznę - czyli patriotyczne wychowanie70 lat temu na polskiej ziemi rozegrał się największy dramat w jej historii. Napaść hitlerowskich Niemiec na nasz kraj była początkiem strasznego koszmaru dla mieszkańców naszej ojczyzny. Również w Kaźmierzu rozgrywały się straszne sceny. Wybuchy bomb, rozstrzelania, katowanie, deportacje dotknęły także tutejszych mieszkańców.

Czytaj więcej...

Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika SocjalnegoZ okazji „Dnia Pracownika Socjalnego” DZIĘKUJEMY Wam - osobom zatrudnionym w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaźmierzu za to, że jesteście takimi po trosze „dobrymi duszkami” dla swoich petentów. Jednocześnie składamy wyrazy uznania za ogromny nakład pracy i codzienne zaangażowanie w wypełnianiu tej ważnej misji społecznej. Jest to praca niełatwa i nierzadko niewdzięczna. To praca, która nie jest wykonywana w blasku fleszy, lecz jednocześnie nie jest pozbawioną swoistego uroku i piękna.

Czytaj więcej...

Spotkanie integracyjne dla rodziców maluchów !!!

Spotkanie integracyjne dla rodziców maluchów !!! Niedzielne popołudnie 22 listopada maluchy z przedszkola Sióstr Urszulanek w Sokolnikach Wielkich spędziły razem ze swymi rodzicami. Spotkanie zostało zorganizowane w przedszkolu ponieważ to miejsce znają wszyscy doskonale i nawet te najmniejsze osóbki zdążyły się już z nim oswoić przychodząc tu codziennie od września. W ten sposób chcieliśmy poznać się bliżej i pokazać, że dorośli potrafią się bawić wespół ze swymi pociechami.

Czytaj więcej...

„Kaźmierska jesień w oczach dziecka”

Kaźmierska jesieńCóż, mamy już pełnię jesieni. Niektórzy ludzie mówią, że ona też może być fajna i ja niewątpliwie należę do tej grupy jej zwolenników. Wszelako w tym roku nie mogę się do niej jakoś przyzwyczaić. Czuję, że zdecydowanie brak mi słonecznych dni. Dlaczego? Nie potrafię sobie odpowiedzieć na to pytanie. Pomimo jednak tej wewnętrznej rozterki znalazłam czas, a ściślej rzecz ujmując to poświęciłem dosłownie chwileczkę na to, by przez moment pomyśleć o jesiennej zadumie zabarwionej kroplą nostalgii. Stało się to dzięki wystawie, na którą niespodziewanie natrafiłem wchodząc do gmachu Urzędu Gminy.

Czytaj więcej...

Kulturalny Stulatek

Kulturalny StulatekZ przekazów historycznych wiemy, że budynek, w którym mieści się obecnie siedziba Gminnego Ośrodka Kultury w Kaźmierzu zbudowany został w roku 1909. Budowniczymi obiektu byli członkowie powstałego w Kaźmierzu w roku 1907 Katolickiego Towarzystwa Robotników Polskich; Stowarzyszenia o bardzo ścisłym powiązaniu z Kościołem Katolickim, lecz wyłącznie świeckim statusie. W statusach, bowiem do podstawowych zadań zaliczały się samopomoc oraz ochrona interesów dawnych przedsiębiorców. Towarzystwo należało do jednych z wielu organizacji, jakie licznie powstawały w tamtych czasach na naszych ziemiach.

 

 

Czytaj więcej...

Obchody Święta Niepodległości - 11.11.2009

Obchody Święta Niepodległości - 11.11.2009 Uroczystą mszą koncelebrowaną w intencji Ojczyzny i w intencji budowniczych Domu Katolickiego, którego 100-lecie obchodzimy w tym roku, rozpoczęły się dzisiejsze obchody Święta Niepodległości. We mszy świętej udział wzięły poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz organizacji społecznych z naszej gminy i parafii. W homilii ks. proboszcz Krzysztof Musiał przypomniał historię Domu Katolickiego przytaczając mało znane szczegóły z tamtego okresu. Na zakończenie mszy św. zwracając się do jej uczestników zwrócił uwagę na konieczność pielęgnowania tradycji patriotycznych, dbałości o umiłowaną Ojczyznę i przekazywania młodym pokoleniom ducha patriotyzmu. Zwieńczeniem uroczystej mszy było odśpiewanie pieśni „Boże, coś Polskę”.

Czytaj więcej...