Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 20 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Edmund, Anatol

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Odwiedza nas 268 gości oraz 0 użytkowników.

4328593
Dzisiaj
Wczoraj
442
3719
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Halloween

Halloween 2007Moda na Halloween święto, które 31 października obchodzą najhuczniej Irlandczycy i Amerykanie wraz z dotarciem do Polski, nie mogła ominąć Kaźmierza. Od kilku już lat w przeddzień Święta Zmarłych na kaźmierskich ulicach i osiedlach spotkać można dzieci i młodzież przebranych w różnorodne straszne stroje. Ich aktywność polega na pukaniu do drzwi z hasłem na ustach „psikus albo cukierek”.

Czytaj więcej...

„Święto Pieśni” Kaźmierz 2007

„Święto Pieśni” Kaźmierz 2007Niedziela 28 października to kolejny dzień, który zostanie zapisany w kronice kaźmierskiego chóru im. Stanisława Moniuszki jako dzień szczególny. Po raz kolejny, bowiem, chór kaźmierski był gospodarzem „Święta Pieśni”. Tego typu spotkania muzyczne organizowane są od wielu lat, w tych miejscowościach, w których działają chóry zrzeszone w Polskim Związku Chórów i Orkiestr Oddział Wielkopolski „Macierz”.

Czytaj więcej...

50 lat wspólnej drogi "Złote Gody"

50 lat wspólnej drogi "Złote Gody" W dniu 7 października 2007 r., wspaniałą uroczystość obchodziło 11 par małżeńskich, które przed pięćdziesięciu laty zdecydowały się na zawarcie związku małżeńskiego. Uroczystość o charakterze gminno-parafialnym zapoczątkowana została mszą św. w tutejszym kościele parafialnym po czym pary udały się do sali Gminnego Ośrodka Kultury.

 

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy Pożarniczej dla MDP

Konkurs Wiedzy Pożarniczej dla MDPW piątek 5 października 2007 w świetlicy wiejskiej w Chlewiskach odbył się Konkurs Wiedzy Pożarniczej dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Udział wzięło 9 uczestników. Test składał się z 25 pytań, każdy z uczestników miał możliwość zapoznania się z tematyką na podstawie przygotowanych wcześniej materiałów. Mieliśmy przyjemność gościć Gminnego Komendanta Pana Grzegorza Skaberę, któremu bardzo dziękujemy za pomocną dłoń.

Czytaj więcej...

I Przegląd Twórczości Seniorów - Kaźmierz 2007

I Przegląd Twórczości Seniorów - Kaźmierz 2007 I Przegląd Twórczości Seniorów mamy już za sobą. W imprezie zorganizowanej wspólnie przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło nr 2 w Kaźmierzu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu Udział wzięły zespoły:

 

  • Kabaret „Pod Kogucikiem” z Ostroroga
  • Kapela „Emilia” Krzykosy
  • Zespół „Kaźmierzanka” z Kaźmierza
  • Zespół Pieśni Ludowej „Duszniczanka” z Dusznik Wlkp.
  • Zespół „Wiaruchna” z Urbanowa
  • Zespół „Wrzos” z Pniew

Czytaj więcej...

„Zakończenie LATA 2007”

„Zakończenie LATA 2007”W pierwszą sobotę września w naszej wsi odbyło się uroczyste pożegnanie lata. Na boisku sportowym dzieciaki rywalizowały w takich konkurencjach jak: skok w dal, przeciąganie liny, jazda rowerem w jak najdłuższym czasie po wyznaczonym torze, rzut woreczkami do celu, wyścigi w workach oraz wyścigi z ugotowanym (na całe szczęście) jajkiem na łyżce.

Czytaj więcej...

Dni Kaźmierza i Dożynki Powiatowe - 2007

Dni Kaźmierza 2007Tegoroczne obchody „Dni Kaźmierza”, które miały miejsce w sobotę 25.08.2007 r. przeszły już do historii. Chciałbym krótko podsumować to wydarzenie. Jako obiektywny obserwator stwierdzić muszę, że duże brawa należą się organizatorom, którzy z roku na rok przygotowują wspomnianą imprezę coraz bardziej profesjonalnie.

Czytaj więcej...

Pogrzeb ks. Kanonika Jana Murkowskiego

ś.p. ks. Jan Murkowski18 sierpnia 2007 pożegnaliśmy zmarłego nagle w wieku 58 lat śp. ks. Kanonika Jana Murkowskiego, proboszcza parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bytyniu. Ks. Jan Murkowski, który kapłanem był od 33 lat swoją posługę kapłańską w kościele Bytyńskim sprawował od roku 1984. Przez 23 lata ciężko pracując całkowicie odnowił zrujnowany bytyński kościół. Z wiarą w to, że to za sprawą Najświętszej Maryi Panny znalazł się w Bytyniu, aby uratować zniszczoną świątynię ciągle zmagał się z trudnościami, starannie wykonując powierzoną mu misję.

Czytaj więcej...

"Kaźmierzanka" na Litwie

"Kaźmierzanka" na Litwie Kaźmierzanka” po raz kolejny podbiła serca słuchaczy. Tym razem członkinie zespołu udały się na Litwę. Okazją do wyjazdu była wycieczka na Wileńszczyznę zorganizowana w dniach 15.06 – 21.06.2007 przez Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział Kaźmierz. Zespół koncertował w Domu Polskim w Ejszyszkach oraz w Solecznikach Małych w Kościele Polskim podczas mszy św. i po mszy św. Wszędzie występ zespołu przyjmowany był entuzjastycznie. Widzowie ze łzami w oczach słuchali i śpiewali razem z zespołem znane polskie piosenki i pieśni.

Czytaj więcej...

Powiatowe zawody OSP - Duszniki Wlkp. 2007

Powiatowe zawody OSP - Duszniki Wlkp. 200724.06.2007 r. Duszniki Wielkopolskie gościły najlepsze drużyny pożarnicze OSP z Powiatu Szamotulskiego. Otwarcia zawodów dokonał Prezes Oddziału Powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Szamotułach dh dr Wiesław Włodarczak. Do rywalizacji stanęło sześć zastępów męskich:

Czytaj więcej...

Gminne zawody OSP - Bytyń 2007

Gminne zawody OSP - Bytyń 2007W minioną niedzielę 17 czerwca na boisku sportowym w Bytyniu o tytuł najlepszej drużyny pożarniczej w gminie Kaźmierz, rywalizowali strażacy ochotnicy z 8 zastępów OSP. Gminne Zawody Sportowo-pożarnicze zgromadziły dzięki wspaniałej pogodzie dość liczną publiczność. Stawką zawodów były kwalifikacje do zawodów powiatowych, gdzie zwycięskie zastępy zmierzą się z najlepszymi strażakami z innych gmin naszego powiatu.

 

Czytaj więcej...