1top
Remigiusz Kaczmarek

Dzień Pracownika Socjalnego   Z okazji „Dnia Pracownika Socjalnego” DZIĘKUJEMY Wam - osobom zatrudnionym w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaźmierzu za to, że jesteście takimi po trosze „dobrymi duszkami” dla swoich petentów. Jednocześnie składamy wyrazy uznania za ogromny nakład pracy i codzienne zaangażowanie w wypełnianiu tej ważnej misji społecznej. Jest to praca niełatwa i nierzadko niewdzięczna. To praca, która nie jest wykonywana w blasku fleszy, lecz jednocześnie nie jest pozbawioną swoistego uroku i piękna.

Czytaj więcej: Dzień Pracownika Socjalnego
s. Barbara Milewska

Spotkanie integracyjne dla rodziców maluchów !!!    Niedzielne popołudnie 22 listopada maluchy z przedszkola Sióstr Urszulanek w Sokolnikach Wielkich spędziły razem ze swymi rodzicami. Spotkanie zostało zorganizowane w przedszkolu ponieważ to miejsce znają wszyscy doskonale i nawet te najmniejsze osóbki zdążyły się już z nim oswoić przychodząc tu codziennie od września. W ten sposób chcieliśmy poznać się bliżej i pokazać, że dorośli potrafią się bawić wespół ze swymi pociechami.

Czytaj więcej: Spotkanie integracyjne dla rodziców maluchów !!!
Remigiusz Kaczmarek

Kaźmierska jesień   Cóż, mamy już pełnię jesieni. Niektórzy ludzie mówią, że ona też może być fajna i ja niewątpliwie należę do tej grupy jej zwolenników. Wszelako w tym roku nie mogę się do niej jakoś przyzwyczaić. Czuję, że zdecydowanie brak mi słonecznych dni. Dlaczego? Nie potrafię sobie odpowiedzieć na to pytanie. Pomimo jednak tej wewnętrznej rozterki znalazłam czas, a ściślej rzecz ujmując to poświęciłem dosłownie chwileczkę na to, by przez moment pomyśleć o jesiennej zadumie zabarwionej kroplą nostalgii. Stało się to dzięki wystawie, na którą niespodziewanie natrafiłem wchodząc do gmachu Urzędu Gminy.

Czytaj więcej: „Kaźmierska jesień w oczach dziecka”
Jerzy Oses

Kulturalny Stulatek   Z przekazów historycznych wiemy, że budynek, w którym mieści się obecnie siedziba Gminnego Ośrodka Kultury w Kaźmierzu zbudowany został w roku 1909. Budowniczymi obiektu byli członkowie powstałego w Kaźmierzu w roku 1907 Katolickiego Towarzystwa Robotników Polskich; Stowarzyszenia o bardzo ścisłym powiązaniu z Kościołem Katolickim, lecz wyłącznie świeckim statusie. W statusach, bowiem do podstawowych zadań zaliczały się samopomoc oraz ochrona interesów dawnych przedsiębiorców. Towarzystwo należało do jednych z wielu organizacji, jakie licznie powstawały w tamtych czasach na naszych ziemiach.

Czytaj więcej: Kulturalny Stulatek