Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 19 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

5705117
Dzisiaj
Wczoraj
10971
9334
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

50 lat razem przez życie - "Złote Gody"

50 lat razem przez życie - "Złote Gody" W dniu dzisiejszym swoją wyjątkową uroczystość obchodziły pary małżeńskie, które przed pięćdziesięciu laty zdecydowały się na założenie rodziny. Tak długim stażem małżeńskim pochwalić się mogą państwo:

Czytaj więcej...

Emeryci na wycieczce

Wycieczka po WielkopolsceO tym, że wcale nie trzeba jeździć na dalekie wycieczki, aby poznać ciekawe miejsca przekonali się 17 października członkowie Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kaźmierzu. Tradycyjnie tak jak w poprzednich latach wójt naszej gminy dr Wiesław Włodarczak zaprosił emerytów do wspólnego zwiedzania Wielkopolski. Tym razem na trasie wycieczki jako pierwszy znalazł się port lotniczy na poznańskiej Ławicy. Tam oprócz zwiedzania samego obiektu była również okazja zobaczyć lądowanie dużego samolotu pasażerskiego. Następna atrakcja to trwający około jednej godzinny przejazd tramwajową linią turystyczną nr „0” ulicami Poznania. W godzinach popołudniowych autokar skierował się w kierunku miasta Buk gdzie uczestnicy wyprawy mieli okazję wejść do prawdziwej żydowskiej synagogi.

Czytaj więcej...

"Kaźmierzanka" w Bystrzycy Kłodzkiej

"KAŹMIERZANKA" w BystrzycyW sobotę 30.09.2006 r. na wspólnym występie w Muzeum Filumenistycznym (muzeum zapałek) w Bystrzycy Kłodzkiej spotkały się zespoły „Wilczanie” z Wilkanowa gm. Bystrzyca Kłodzka oraz nasza „Kaźmierzanka”. Zespoły zaprezentowały mieszkańcom Bystrzycy swoje programy artystyczne, które spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Zespół Kaźmierzanka dotarł do Bystrzycy przy okazji wycieczki do Kotliny Kłodzkiej, którą zorganizowało Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej oddział Kaźmierz.

Czytaj więcej...

Rajd Pojazdów Zabytkowych - 2006

Rajd Pojazdów ZabytkowychNa trasie XXXIII Poznańskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, organizowanego tradycyjnie wspólnie przez Automobilklub Wielkopolski i PZM-ot, znalazł się w tym roku między innymi Kaźmierz. Rajd swój początek miał w piątek 15 września o godzinie 10.00 na Poznańskiej Woli skąd auta wyruszyły w około 80 km trasę. Podczas jazdy wyznaczoną trasą uczestnicy mieli do pokonania próby samochodowe oraz testy z historii motoryzacji. Jeden z punktów kontrolnych mieścił się na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Powstańców Wielkopolskich w Kaźmierzu.

Czytaj więcej...

Dni Kaźmierza 2006

Dni Kaźmierza 206Pierwszy dzień obchodów już za nami i już możemy stwierdzić, że impreza się udała. Pogoda dopisała, dopisali też mieszkańcy gminy gromadząc się licznie na boisku. Właśnie o to chodzi, aby mieszkańcy docenili to, co się dla nich organizuje. Udział tak wielkiej liczby widzów świadczy o tym, że takie imprezy są potrzebne, że mieszkańcy Kaźmierza potrafią się bawić, co mobilizuje organizatorów do dalszych działań. Wiadomo, że jeżeli ktoś coś robi i widzi, że to się podoba to będzie się starał, aby w przyszłości znowu coś zorganizować, bo warto.

Czytaj więcej...

Dożynki Gminno – Parafialne 2006

Dożynki 2006W niedzielne popołudnie tuż przed godziną 14.00 przed kościołem w Kaźmierzu gromadzić zaczęli się rolnicy, właściciele gospodarstw rolnych i ich pracownicy. Wszyscy przybyli tutaj w jednym konkretnym celu. Przybyli po to by uczestnictwem w uroczystej mszy św. podziękować Bogu za tegoroczne zbiory. Delegacje sołectw oraz gospodarstw rolnych działających na terenie naszej gminy nie przybyły do kościoła z pustymi rękoma. Przynieśli ze sobą piękne wieńce dożynkowe zrobione z owoców ziemi, które pomimo trudności między innymi suszy udało im się zebrać.

Czytaj więcej...

Kolejny sukces "Kaźmierzanki"

V Wojewódzki Festyn-Emeryci Się BawiąKolejny sukces Zespołu Śpiewaczego "Kaźmierzanka". Podczas V Wojewódzkiego Festynu „Emeryci Się Bawią” zorganizowanego w Krzykosach w powiecie Średzkim zespół otrzymał Puchar Wójta Gminy Krzykosy za zajęcie I–szego miejsca. Poza tym emerytki przywiozły ze sobą jeszcze dwa inne puchary, które otrzymały za sam udział w imprezie i za udział w konkurencjach sprawnościowych. Ponieważ do udziału zgłosiło się bardzo dużo zespołów wywalczenie pierwszego miejsca wcale nie było łatwe. Występy utrudniał padający deszcz a z powodu kłopotów z dostawą prądu p. Waldek Hermann zmuszony był zamienić elektroniczny instrument klawiszowy na poczciwy akordeon.

Czytaj więcej...

Wszystko co dobre szybko się kończy

Pożegnania czas12.07.2012 r. dziś rano pożegnaliśmy dzieci i młodzież z Litwy. Tak, jak co roku i tym razem trudno było się rozstać. Chociaż wyjazd opóźnił się z przyczyn niezależnych o jeden dzień młodzi chętnie zostali by na dłużej. Po smutnych minach na ich twarzach można wnioskować, że było im tu w gminie Kaźmierz dobrze i trudno było się pogodzić z tym, że to już koniec pobytu tutaj.

Czytaj więcej...

Dzień Festynów

Dzisiejszy dzień w naszej gminie minął pod znakiem festynów. Pierwszy to festyn w Bytyniu zorganizowany przy współpracy miejscowej szkoły i G.O.K. Kaźmierz. Okres wakacyjny i wyjazd młodzieży na wakacje w pewnym stopniu miały wpływ na to, że tym razem w Bytyniu frekwencja była niższa niż zakładano. Jednak ci, którzy dotarli na festyn nie zawiedli się.

Czytaj więcej...

40 lat OSP Kopanina

św. FlorianW dniu dzisiejszym mija 40-ta rocznica powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kopaninie. Strażakom z OSP Kopanina życzymy sukcesów i satysfakcji w służbie dla społeczeństwa oraz jak najmniej interwencji związanych z ludzkimi dramatami. Niech św. Florian zawsze nad Wami czuwa

Wypoczynku ciąg dalszy...

Pobyt dzieci z Litwy w naszej gminie minął już półmetek. Dzieci we środę udały się na wycieczkę Szlakiem Piastowskim. We czwartek miały okazję zapoznać się z egzotycznymi zwierzętami odwiedzając ZOO Safari w Świerkocinie. Piątek spędziły w Poznaniu gdzie na początek odbyły wycieczkę zabytkowym tramwajem po ulicach miasta. W godzinach południowych zwiedzały Stary Rynek i wzięły udział w przedstawieniu teatralnym, które odbyło się w ramach 16 Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego MALTA Niewątpliwie jednak największa frajda dla młodych w tym dniu to MALTA-SKI gdzie spędzili popołudnie korzystając z dostępnych tam atrakcji.