1top
Jerzy Oses

"KAŹMIERZANKA" w Bystrzycy   W sobotę 30.09.2006 r. na wspólnym występie w Muzeum Filumenistycznym (muzeum zapałek) w Bystrzycy Kłodzkiej spotkały się zespoły „Wilczanie” z Wilkanowa gm. Bystrzyca Kłodzka oraz nasza „Kaźmierzanka”. Zespoły zaprezentowały mieszkańcom Bystrzycy swoje programy artystyczne, które spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Zespół Kaźmierzanka dotarł do Bystrzycy przy okazji wycieczki do Kotliny Kłodzkiej, którą zorganizowało Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej oddział Kaźmierz.

Czytaj więcej: "Kaźmierzanka" w Bystrzycy Kłodzkiej
Jerzy Oses

Rajd 2006   Na trasie XXXIII Poznańskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, organizowanego tradycyjnie wspólnie przez Automobilklub Wielkopolski i PZM-ot, znalazł się w tym roku między innymi Kaźmierz. Rajd swój początek miał w piątek 15 września o godzinie 10.00 na Poznańskiej Woli skąd auta wyruszyły w około 80 km trasę. Podczas jazdy wyznaczoną trasą uczestnicy mieli do pokonania próby samochodowe oraz testy z historii motoryzacji. Jeden z punktów kontrolnych mieścił się na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Powstańców Wielkopolskich w Kaźmierzu. Około godz. 12.00 samochody zameldowały się na Kaźmierskim rynku, gdzie kierowcy z dumą prezentowali swoje cacka. Większość aut pomimo swojego wieku (kilkadziesiąt lat) wyglądała tak jakby przed chwilą opuściła salony samochodowe.

Czytaj więcej: Rajd Pojazdów Zabytkowych - 2006
Jerzy Oses

Dni Kaźmierza 206   Pierwszy dzień obchodów już za nami i już możemy stwierdzić, że impreza się udała. Pogoda dopisała, dopisali też mieszkańcy gminy gromadząc się licznie na boisku. Właśnie o to chodzi, aby mieszkańcy docenili to, co się dla nich organizuje. Udział tak wielkiej liczby widzów świadczy o tym, że takie imprezy są potrzebne, że mieszkańcy Kaźmierza potrafią się bawić, co mobilizuje organizatorów do dalszych działań. Wiadomo, że jeżeli ktoś coś robi i widzi, że to się podoba to będzie się starał, aby w przyszłości znowu coś zorganizować, bo warto.

Czytaj więcej: Dni Kaźmierza 2006
Jerzy Oses

Dożynki 2006   W niedzielne popołudnie tuż przed godziną 14.00 przed kościołem w Kaźmierzu gromadzić zaczęli się rolnicy, właściciele gospodarstw rolnych i ich pracownicy. Wszyscy przybyli tutaj w jednym konkretnym celu. Przybyli po to by uczestnictwem w uroczystej mszy św. podziękować Bogu za tegoroczne zbiory. Delegacje sołectw oraz gospodarstw rolnych działających na terenie naszej gminy nie przybyły do kościoła z pustymi rękoma. Przynieśli ze sobą piękne wieńce dożynkowe zrobione z owoców ziemi, które pomimo trudności między innymi suszy udało im się zebrać.

Czytaj więcej: Dożynki Gminno – Parafialne 2006
Jerzy Oses

V Wojewódzki Festyn-Emeryci Się BawiąKolejny sukces Zespołu Śpiewaczego "Kaźmierzanka". Podczas V Wojewódzkiego Festynu „Emeryci Się Bawią” zorganizowanego w Krzykosach w powiecie Średzkim zespół otrzymał Puchar Wójta Gminy Krzykosy za zajęcie I–szego miejsca. Poza tym emerytki przywiozły ze sobą jeszcze dwa inne puchary, które otrzymały za sam udział w imprezie i za udział w konkurencjach sprawnościowych. Ponieważ do udziału zgłosiło się bardzo dużo zespołów wywalczenie pierwszego miejsca wcale nie było łatwe. Występy utrudniał padający deszcz a z powodu kłopotów z dostawą prądu p. Waldek Hermann zmuszony był zamienić elektroniczny instrument klawiszowy na poczciwy akordeon.

Czytaj więcej: Kolejny sukces "Kaźmierzanki"