Karolina Pielucha

„Wielki Bal Księżniczek Disneya”

   „Wielki Bal Księżniczek Disneya” w Przedszkolu „Krasnal Hałabała” w Kaźmierzu

W dniach od 2.02.2009 – 7.02,2009 w zarejestrowanych przedszkolach całej Polski odbyły się "Wielkie Bale Księżniczek Disneya". Imprezy organizowane były w zależności od pomysłowości organizatorów. Ostatecznie w przedsięwzięciu mającym na celu pobicie rekordu Disneya wzięło udział 1103 przedszkoli z całej Polski, organizując bale dla 97617 wychowanków. Nasze przedszkole reprezentowała grupa 3-letnich „Misiów” przygotowanych do zabawy pod kierunkiem p. K. Pielucha i p. J. Łączkowskiej.

Przygotowania do wielkiego balu trwały bardzo długo, wymagały ogromnego zaangażowania zarówno rodziców jak i pracowników przedszkola. Dzieci miały okazję zapoznać się z postaciami Disneya podczas zorganizowanego w dniach 2.02.2009 -6.02.2009 tygodnia aktywności.

„Wielki Bal Księżniczek”, który odbył się 6.02.2009 o godz. 17.00 był podsumowaniem naszych tygodniowych zajęć. Dzieci przybyły do kolorowej sali balowej we wspaniałych przebraniach wraz z zaproszonymi gośćmi – Babciami i Dziadkami, którzy tego wieczoru stworzyli książęce pary zakładając na głowę korony. Dziadziusiowie i Babcie w swych koronach wyglądali wspaniale! Dzieci w przebraniach bajecznie.

Bal otwarty został przez "księżniczkę" Dominikę Winiecką, która swoim koncertem skrzypcowym wprowadziła wszystkich gości do świata magii i czarów. Sprzyjały temu również nastrojowe elementy świetlne oraz tajemnicza, wieczorna pora w której odbywała się impreza. Wszyscy zaproszeni goście po otrzymaniu Herbów Balu ruszyli do zabawy! Po wyczerpujących tańcach udaliśmy się na poczęstunek do sali bankietowej. Jak się bawiliśmy - odpowiedzieć na to pytanie mogli goście zapisując swoje wrażenia w kronice. Więcej informacji na stronie internetowej naszej grupy www.mali-przedszkolacy.blog.onet.pl

Serdecznie dziękuję rodzicom zaangażowanym w przygotowanie balu, szczególnie Państwu Stanisławiak, Słowik, Hałas, paniom z przedszkola, które pomogły w przygotowaniach p. Robertowi Winieckiemu i Dominice Winieckiej za wsparcie muzyczne, p. Maciejczykowi, który przygotował upominki dla naszych pociech, Dyrekcji Szkoły Podstawowej za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego i medialnego, p. Dyrektor Grażynie Pasternak za wsparcie i pomoc w organizacji.

Ogromne podziękowanie kieruję też do sympatycznych Dziadków i Babć naszych 3-latków, którzy stworzyli niesamowicie ciepłą i sympatyczną atmosferę tego wyjątkowego balu. Istotne znaczenie w organizacji tego przedsięwzięcia miało przedsiębiorstwo Egmont Polska Sp. z o.o., któremu dziękuję za możliwość wzięcia udziału w zabawie i wzbogacenie dekoracji.