Jerzy Oses

VI Festiwal Piosenki Seniorów Szamotuły 2008   Po raz szósty w Szamotułach odbył się Festiwal Piosenki Seniorów. Festiwal organizowany przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi z Domu Dziennego Pobytu w Szamotułach od lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród seniorów. Tym razem impreza odbyła się 27 maja 2008 r. w szamotulskiej hali „Wacław”.

Coroczne spotkanie ma na celu integracje ludzi starszych wywodzących się z różnych środowisk poprzez muzykę. W tym roku z zaproszenia do udziału w imprezie, której motto przewodnie brzmiało „I nadzieja z nami szła” skorzystały 23 zespoły. Pośród wykonawców min. Wykonawców Poznania, Trzcianki, Chełminka, Szamotuł, Pniew, Obornik, Ostroroga i Wielunia nie mogło zabraknąć naszej „Kaźmierzanki”. To co wyróżniało wykonawców to uśmiech na twarzach i różnokolorowe eleganckie stroje. Kaźmierski zespół uczestniczył w festiwalu już po raz czwarty. Jak na festiwal przystało obecne było jury, które oceniało występy – prezentacje poszczególnych zespołów. Zwracano uwagę na wyraz artystyczny i na repertuar, który powinien nawiązywać do hasła przewodniego. Kolejnym sukcesem kaźmierskich seniorek było zajęcie pierwszego miejsca. Zespół „Kaźmierzanka” przyzwyczaił nas już do tego, że tam, gdzie się pojawi to od razu zyskuje sympatię tak widzów jak i jury. Po raz kolejny w imprezie udział wzięła poznańska piosenkarka Eleni. Artystka zaśpiewała dla publiczności kilka utworów, wśród których były i te o nadziei. Dla licznej publiczności wystąpiły też dzieci z Domu Dziecka w Szamotułach, które przygotowały piosenki i wierszyki. Wspaniała atmosfera towarzyszyła seniorom od rana do późnego wieczora, bowiem spotkanie, które zakończyło się wspólna zabawą trwało około 10 godzin.

Gratulacje dla wszystkich uczestników bo tak naprawdę to nie zajęte miejsce było najważniejsze. Dla seniorów ważny był mile spędzony czas i wspaniała atmosfera wśród ludzi, którzy kochają muzykę.

Fotografie ze zbiorów p. Ireny Przybeckiej