Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

5969326
Dzisiaj
Wczoraj
4851
11706
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Kaźmierski Kabaret 1972-1974

Kaźmierski KabaretPomysłodawcą stworzenia kabaretu w Kaźmierzu był p. Władysław Grenda. Z upływem czasu udało mu się zachęcić do udziału w zespole aż czternaście osób. Oprócz skeczy, które zaczerpnięte były z różnego rodzaju czasopism i broszur p. Władysław pisał także własne teksty. Kabaret prezentował sceny z życia wzięte stroniąc od dowcipów politycznych, na które w tamtych czasach panowała moda. Poza skeczami i monologami artyści prezentowali również kabaretowe piosenki.

Zdarzało się, że do wspólnej gry i zabawy zapraszano także kogoś z widowni, co bywało bardzo ciepło przyjmowane przez publiczność. Miejscem spotkań członków zespołu był „Klub Rolnika” w budynku kina przy ul. Dworcowej w miejscu gdzie obecnie mieści się biblioteka publiczna. Próby odbywały się też w sali kinowej. To właśnie sala kina w latach siedemdziesiątych była głównym miejscem różnego rodzaju koncertów i miedzy innymi występu wspomnianego kabaretu. Kabaret miał oczywiście na swoim koncie kilka koncertów wyjazdowych. Występował w Bytyniu, Myszkowie, Młodasku i Chlewiskach. Dla wielu mieszkańców naszej gminy pewnym zaskoczeniem będzie wiadomość, że w składzie zespołu oprócz wspomnianego p. W. Grendy był również obecny wójt gminy Kaźmierz dr Wiesław Włodarczak, który niewątpliwie obdarzony jest dużym poczuciem humoru. Poza tym do zespołu należeli:

Mirosław Mikołajczak,

Rozalia Czysz (obecnie Jerzyk),

Irena Celebucka ( obecnie Gałężewska),

Barbara Michalska ( obecnie Musiał),

Grażyna Nowicka, Krystyna Krówczyńska ( obecnie Mańka),

Zofia Grenda (obecnie Koput), Ewa Kucharczyk,

Lucyna Pielucha, Tadeusz Til ( grał na perkusji),

Adam Stępień ( gitarzysta), Kazimierz Odwrot ( gitara basowa).

Na fotografiach poniżej występ kabaretu na scenie kaźmierskiego kina:

foto Zb. Oses