JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /kazmierz.com.pl/images/stories/aktualnosci/2014/08_sierpień/24.08_dozynki.
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/aktualnosci/2014/08_sierpień/24.08_dozynki

Jerzy Oses

   Uczestnictwem we mszy św. dziękczynnej w kaźmierskim kościele rozpoczęli tegoroczne dożynki rolnicy z gminy Kaźmierz. Uroczyste obchody święta plonów miały miejsce w niedzielę 24 sierpnia 2014. Mszę w intencji rolników odprawił ks. Maciej Przybylak, któremu asystował ks. diakon Bartłomiej Dolata. Na uroczystość przybyły z wieńcami dożynkowymi delegacje ze sołectw i zakładów rolnych. Chleb wypieczony z tegorocznej mąki ks. Maciej odebrał z rąk starostów dożynkowych; p. Katarzyny Milczarek z Kiączyna i p. Leszka Wojciechowskiego z Gorszewic. W Eucharystii uczestniczyli również; wójt gminy Kaźmierz dr Wiesław Włodarczak, sekretarz gminy Karol Hartwich, wiceprzewodniczący rady powiatu Zenon Gałka oraz wszyscy radni. Po mszy delegacje z wieńcami przy muzyce i śpiewie Zespołu Pieśni i Tańca "Polanie" z Trzcianki udały się w kolorowym korowodzie do hali sportowej przy gimnazjum, gdzie uczestniczyli w tradycyjnych obrzędach dożynkowych.

Tam poszczególne delegacje zaprezentowały swoje wieńce. Następnie starostowie dożynek na ręce wójta Wiesława Włodarczaka przekazali bochen chleba. W tej części uroczystości uczestniczyli również Starosta Szamotulski Paweł Kowzan, wicestarosta Józef Kwaśniewicz i zastępca wójta Marek Jakubowski. W tym roku wzorem lat poprzednich wyróżniającym się rolnikom wręczono Statuetki Siewcy. Otrzymali je panowie; Jan Grabowski z Sokolnik Małych, Henryk Włodarczak z Witkowic i Jerzy Wolny z Gaju Wielkiego. Wręczono również przyznane przez Krajowy Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczychmedale „Order serca – Matkom Wsi”. Medale otrzymały panie; Bożena Tafelska z Gorszewic i Zofia Wojczyńska z Dolnego Pola. Po części oficjalnej Rada Sołtysów Gminy Kaźmierz zaprosiła uczestników imprezy na Festyn Dożynkowy.


{gallery}aktualnosci/2014/08_sierpień/24.08_dozynki{/gallery}