Jerzy Oses

VII Przegląd Twórczości Seniorów - KAŹMIERZ 2014    W dniu 24 maja 2014 r. w ramach dwudniowego kaźmierskiego weekendu z muzyką, odbył się VII Przegląd Twórczości Seniorów. Impreza zorganizowana została wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu, zespół KAŹMIERZANKA, który obchodził przy okazji 10 lecie swojego istnienia i Szkołę Podstawową w Kaźmierzu, która była gospodarzem imprezy. W sobotę na scenie zaprezentowały się zespoły wokalne: BETLEJEMKA z Szamotuł, CHOJANKI z Chojna, DUSZNICZANKA z Dusznik Wlkp., EMILIA z Krzykos, GOŚLIŃSKIE CHABRY z Murowanej Gośliny, LUBASZANKI z Lubasza, OSTROROGOSKIE JAŚKI z Ostroroga, SREBRNE NUTKI z Szamotuł, WRZOS z Pniew oraz KAŹMIERZANKA z Kaźmierza.

Imprezie towarzyszył kiermasz ozdób szydełkowych, do dyspozycji był dobrze zaopatrzony bufet, a każdy chętny mógł zakupić los na loterii, dochód z której przeznaczony był na pomoc szkole. Przed występem każdy z zespołów złożył stosowne życzenia naszej KAŹMIERZANCE życząc ich członkiniom i dyrygentowi Waldemarowi Hermannowi dalszych lat działalności i samych sukcesów artystycznych. Wiele wykonanych w tym dniu utworów zostało dedykowanych naszej jubilatce. Na zakończenie przeglądu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy, które wręczali: Zastępca Wójta Gminy Kaźmierz p. Marek Jakubowski i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kaźmierzu p. Piotr Pospieszny. Przy okazji swoje życzenia dla zespołu KAŹMIERZANKA skierowali obecni na koncercie; Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZERiI w Poznaniu p. Andrzej Zywert, w imieniu swoim i Wójta Gminy Kaźmierz Wiesława Włodarczaka jego zastępca p. Marek Jakubowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu p. Mariusz Pielucha, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Szamotulskiego p. Zenon Gałka, sołtys wsi Kaźmierz p. Stefan Kupś i prezes Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej p. Stanisław Jarząb.

  Po tych miłych i wzruszających chwilach przed kaźmierską publicznością wystąpił zespół SONO TUO z repertuarem znanych i lubianych przebojów muzyki włoskiej. Po koncercie nastąpiło losowanie nagród wspomnianej wcześniej loterii i dzięki temu kilka osób wracało do domów w podwójnie dobrym nastroju.

Kategoria: