Jerzy Oses

Gminne obchody Dnia Strażaka 2018   W piątek 4 maja 2018 r. wspominamy św. Floriana, patrona strażaków. W związku z tym na ten dzień zaplanowano w Kaźmierzu gminne obchody Dnia Strażaka. O godz. 18:00 w kościele pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu odprawiona została msza św. w intencji strażaków ochotników z jednostek OSP działających na terenie naszej gminy. Po mszy druhowie strażacy w swoich pojazdach udali się na parking przy ul. Gimnazjalnej, gdzie przygotowano kilka atrakcji dla mieszkańców gminy. Jedną z nich była możliwość zapoznania się ze sprzętem pożarniczym, którym dysponują nasze jednostki.

Dzieci miały możliwość zabawić się na tzw. „dmuchańcu” i skosztować darmowej waty cukrowej. Kaźmierscy harcerze przygotowali dla najmłodszych także kilka konkurencji sprawnościowych, a każdy, kto poczuł się głodny mógł się posilić strażacką grochówką. Uroczystości swoim patronatem objęli; wójt gminy Kaźmierz i oddział gminny ZOSP RP w Kaźmierzu. Wieczorem strażacy przejechali swoimi wozami ulicami Kaźmierza i udali się na miejscowy cmentarz, gdzie złożyli znicze na grobach nieżyjących już druhów strażaków.