Iwona Słomianowska-Mańka

Jasełka 2017„Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają.
Z tej okazji przedszkolaki przedstawienie dla Was mają”

   W dniach 14 – 16 grudnia w sokolnickiej kaplicy dzieci z Przedszkola Niepublicznego im. św. Urszuli Ledóchowskiej wystawiły Jasełka, do których przygotowywały się już od połowy listopada. Pierwszego dnia wystąpiły dla kolegów i koleżanek z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej z Bytynia, kolejnego dla babć i dziadków oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej z Sokolnik Wielkich, a następnego dla swoich rodziców. 

Jasełkowa szopka miała zarazem tradycyjną oraz niezwykłą obsadę, gdyż była Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Nowo narodzonego Jezusa odwiedzili także niezwykli goście: dzieci z Afryki, Chin i Japonii, Hawajów, Polski oraz Eskimosi z Bieguna Północnego. Piękna sceneria i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Przedszkolaki prezentowały się zdumiewająco.

   Zgodnie z tradycją, w sobotę po występie dzieci dla rodziców, nie mogło zabraknąć świątecznych życzeń oraz dzielenia się wszystkich zebranych opłatkiem. Po występie dzieci otrzymały od s. Dyrektor piękne bożonarodzeniowe szopki. Wystawione Jasełka, wprawiły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój.