Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 16 Styczeń 2018    |    Imieniny obchodzą: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

4592160
Dzisiaj
Wczoraj
770
3357
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Spotkanie Opłatkowe Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej o/Kaźmierz

Opłatek Wileński 2015

    W czwartek 17 grudnia 2015 r. członkowie Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej o/ Kaźmierz spotkali się, na tradycyjnym Opłatku Wileńskim. Spotkanie, w którym uczestniczyli również: proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał i wójt gminy Kaźmierz Zenon Gałka miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Radzynach.

    Na stołach tego dnia królowały potrawy przygotowane według przepisów przekazanych nam przez naszych przyjaciół z Wileńszczyzny. Podczas spotkania łamiąc się opłatkiem, składano sobie wzajemnie życzenia świąteczne i noworoczne. O odpowiedni bożonarodzeniowy klimat na sali zadbał chór kameralny „FERMATA” po dyrekcją Waldemara Hermanna. W wykonaniu chóru usłyszeliśmy kilka kolęd i pastorałek, które zespół ma w swoim bogatym repertuarze. Kolejną atrakcją był występ grupy harcerek z 65 Harcerskiej Drużyny Środowiskowej im. Zawiszy Czarnego w Kaźmierzu pod opieką p. Anny Kubiak. Harcerki zaprezentowały jasełka, wykorzystując do obsady ról postaci biblijnych, osoby z sali. Dzięki temu kilku członków TMWiZW stało się na chwilę aktorami, którzy doskonale poradzili sobie w swoich pierwszo i drugoplanowych rolach.