Maria Starosta

80. lat   23 września 2018 r. w Kaplicy Sióstr Urszulanek SJK w Sokolnikach Wielkich miały miejsce dwie uroczystości – jubileusz 80-lecia posługi Sióstr w sokolnickim zakonie oraz rozpoczęcie roku przedszkolnego. Po Mszy Świętej wszyscy obecni na niej złożyli szanownym jubilatkom życzenia, a dzieci wręczyły symboliczne słoneczniki.
   W słoneczną sobotę 29 września odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym udział wzięły dzieci wraz z rodzicami, rodzeństwem, siostrą dyrektor, a także absolwenci Niepublicznego Przedszkola im. Św. U. Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich. Hasło rajdu „Mamo, tato ruch to zdrowie” zmotywowało i sprawdziło się. Zarówno mali jak i dorośli uczestnicy rajdu wykazali się świetnym przygotowaniem (kaski na głowie, odblaski), doskonałym humorem oraz super kondycją. Rodzinny Rajd Rowerowy to jeden ze sposobów propagowania aktywnego spędzania czasu wolnego i zdrowego stylu życia, integracji środowiska przedszkolnego, jak również upowszechniania sportu rodzinnego i traktowania roweru, jako środka transportu.

Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP w Sokolnikach Małych. Trasa wiodła z Sokolnik Wielkich przez las Kopaniński do Sokolnik Małych. Na mecie czekało wiele niespodzianek. Wzmożony wysiłkiem apetyt zaspokoiły kiełbaski z ogniska i jesienne owoce. Po krótkim poczęstunku uczestnicy ruszyli do wspólnych zabaw na „łonie natury”, a że pogoda dopisywała to uśmiechy z twarzy nie schodziły aż do zakończenia impezy :)
Dziękujemy wszystkim za udział, organizacyjną pomoc i niepowtarzalne przeżycia.