Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 21 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Lokalne Kalendarium

21/7/2010

Zmarła Barbara Frąckowiak

Czytaj dalej

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

5952544
Dzisiaj
Wczoraj
11232
11208
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Kaźmierzanie oddali hołd uczestnikom Powstania Wielkopolskiego w 97. rocznicę jego wybuchu

97. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego    W niedzielę 27 grudnia 2015 r. mieszkańcy gminy Kaźmierz uczcili 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. O godz. 16.00 pod pamiątkowy obelisk przy ul. Powstańców Wlkp. przybyli mieszkańcy naszej gminy oraz przedstawiciele władz gminy i organizacji społecznych. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczestnicy spotkania wraz z proboszczem naszej parafii ks. Krzysztofem Musiałem pomodlili się za ofiary powstańczego zrywu i za nieżyjących już uczestników powstania.

     Następnie głos zabrał wójt gminy Kaźmierz Zenon Gałka, który w krótkim przemówieniu przybliżył rys historyczny powstania. Po złożeniu kwiatów i zniczy przez delegacje i mieszkańców gminy odśpiewano Rotę, przy dźwiękach której reprezentacja licznej grupy kibiców Lecha Poznań sekcji Kaźmierz odpaliła czerwone race. Sylwetki żołnierzy powstania (ubiory i uzbrojenie) przybliżyli nam członkowie grupy miłośników historii "HUZAR". Warto tutaj wspomnieć, że w przeddzień rocznicy wybuchu, kaźmierscy kibice zapalili blisko 160 zniczy na 8 cmentarzach i miejscach pamięci Bohaterów Powstania oraz uzupełnili kilka brakujących tabliczek biało czerwonych przy mogiłach. Z roku na rok obchody rocznicowe wybuchu powstania cieszą się coraz większą popularnością. Jest to bardzo pozytywne zjawisko zwłaszcza, że szybkimi krokami zbliżamy się do setnej rocznicy.