Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 21 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

5724241
Dzisiaj
Wczoraj
8185
10860
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „EJSZYSZCZANIE” z Wileńszczyzny

EJSZYSZCZANIE 2016    W sobotę 5 marca 2016 r. w hali przy kaźmierskim gimnazjum wystąpił dobrze znany kaźmierskiej publiczności Zespół Pieśni i Tańca „EJSZYSZCZANIE”. Zespół gościł w Kaźmierzu już kilka razy i ma tutaj stałych fanów. „EJSZYSZCZANIE” w roku 2014 obchodzili 25-lecie swego istnienia. Zespół powstał w 1989 r. i składa się z chóru oraz grupy tanecznej. Wielokrotnie występował w Polsce w tym, jak wspomniałem kilka razy w Kaźmierzu.

    Koncertowali także na Białorusi, Łotwie, w Rosji i Austrii. Sobotni koncert, którego organizatorami byli; Urząd Gminy w Kaźmierzu, G.O.K. Kaźmierz i TMWiZW o/Kaźmierz zgromadził sporą grupę widzów. Po koncercie zespół otrzymał owacje na stojąco a uczestniczący w nim; wiceprzewodniczący Rady Gminy Kaźmierz Jerzy Kamiński, wójt gminy Kaźmierz Zenon Gałka, dyrektor G.O.K. Piotr Pospieszny i prezes TMWiZW Stanisław Jarząb wręczyli kierownictwu zespołu symboliczne bukiety kwiatów. Na koncercie obecny był również goszczący w Kaźmierzu, mer rejonu solecznickiego Zdzisław Palewicz, który w kilku słowach podziękował kaźmierskiej społeczności za jej zaangażowanie w pomoc Polakom na Wileńszczyźnie.