Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 21 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Lokalne Kalendarium

21/7/2010

Zmarła Barbara Frąckowiak

Czytaj dalej

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 154 gości oraz 0 użytkowników.

5952548
Dzisiaj
Wczoraj
11236
11208
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

KLASA III B PROMUJE CZYTELNICTWO W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KAŹMIERZU

Promocja Czytelnictwa    Obserwując zainteresowanie czytaniem książek i częstotliwość odwiedzania bibliotek przed dzieci, już w roku szkolnym 2014-2015, zwrócono uwagę rodziców kl. III b na niechęć z jaką większość dzieci sięga po lektury. Zaproponowano więc stworzenie klasowej biblioteczki, w której dzięki współpracy z rodzicami znalazły się najnowsze pozycje książkowe udostępnione przez uczniów. Biblioteka klasowa obecnie prowadzona jest wyłącznie przez dzieci – to one są za nią odpowiedzialni, rejestrują wypożyczane książki, zapisują dane na oryginalnych kartach, prezentują ciekawe książki w gablocie na szkolnym korytarzu. Istotny wpływ na zainteresowanie dzieci literaturą miała akcja pt. ”Książka – moja wakacyjna towarzyszka” zaproponowana przez przewodnicząca Rady Rodziców – Magdalenę Kaźmierczak.     Skierowana była ona do uczniów klasy III b i ich rodziców. Wymagała dużego zaangażowania ponieważ zadanie trzeba było wykonać podczas wakacji. Polegało ono na wykonaniu fotografii z książką w ulubionym, ciekawym miejscu. Zgodnie z założeniem organizatorów czytanie książki miało kojarzyć się z mile spędzonym czasem. Zdjęcia wypadły fantastycznie. Nie spodziewano się, że dzieci będą miały tyle niesamowitych pomysłów. Z wszystkich zdjęć stworzona została wystawa, którą można było podziwiać na szkolnym korytarzu podczas I semestru. W nagrodę za zaangażowanie cała klasa otrzymała nagrodę w postaci wycieczki. Tak zakończyliśmy pierwszy etap naszych działań.

Obecnie wystawę fotografii kl. III b obejrzeć można w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kaźmierzu.

Zbiegła się ona z przyjazdem autora książek dziecięcych – Grzegorza Kasdepke, zaproszonego przez Bibliotekę Publiczną w Kaźmierzu. Spotkanie będzie doskonałą okazją aby kontynuować nasze działania i rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci.

Organizatorzy

Karolina Pielucha – wychowawca kl. III b

Rada Rodziców (M. Nowakowska, M. Komosa-Kaźmierczak, A. Michalska)