Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 27 Maj 2018    |    Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

5422763
Dzisiaj
Wczoraj
935
10996
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Prelekcja historyczna - „Podziemie antykomunistyczne w Wielkopolsce”

„Podziemie antykomunistyczne w Wielkopolsce”    W piątek 11 marca br. w sali kina odbyła się trzecia już prelekcja historyczna zatytułowana „Podziemie antykomunistyczne w Wielkopolsce”. Prelegentem był dr Rafał Sierchuła – pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Prelekcja poświęcona była przybliżeniu nam postaci żołnierzy podziemia niepodległościowego, którzy nie złożyli broni po II wojnie światowej i podjęli decyzję o kontynuowaniu walki o suwerenną Polskę.

    Dr Sierchuła opowiadał o powstałych w tamtych latach organizacjach antykomunistycznych, jak i również oddziałach zbrojnych. Organizatorem spotkania była kaźmierska sekcja kibiców Lecha Poznań i pewnie dlatego wśród słuchaczy przeważała młodzież. Jest to zjawisko jak najbardziej pozytywne i wskazuje nam, że historia walk o niepodległość naszej ojczyzny nie jest młodym ludziom obojętna. Wśród słuchaczy obecna była grupa harcerzy z ich opiekunką Anną Kubiak, a także proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał.