s. Barbara

Dzień Babci i Dziadka 2019   Nasze spotkanie z drogimi gośćmi rozpoczęły nasze najmłodsze przedszkolaki Maluszki. Po nich wystąpiły kolejne grupy o czym relacjonują wychowawczynie poszczególnych grup wiekowych.

   P. Sławomira Tyrchan pisze „W samo południe 9.02 br w sokolnickiej świetlicy wstawiły się dzieci z grupy Średniaków wraz ze swymi gośćmi „by przekonać się czy Babcia i Dziadek są czarodziejami”. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Następnie przeprowadziły testy sprawności, umiejętności tanecznych i wokalnych by w rezultacie stwierdzić, że „... to nie żadne magiczne sztuczki! To jest miłość do wnuka i miłość do wnuczki”. Dziękując za ogrom miłości dzieci wręczyły Dziadkom i Babciom przygotowane upominki. Mile spędzony czas osłodziły łakocie przygotowane przez rodziców”.

   Nauczycielki z grupy starszaków p. Magdalena Brychczyńska i p. Lidia Gotowa tak relacjonują to spotkanie. W dniu 09.02.2019 r. o godzinie 15.00 w Świetlicy w Sokolnikach Małych odbyła się Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie Starszaków. Dzieci z grupy Starszaków z Siostrą Dyrektor - Barbarą Milewską i Paniami przywitały się z dziadkami, rodzicami wspólną modlitwą oraz piosenkami religijnymi „W imię Ojca i Syna…”, „Oto jest dzień, który dał nam Pan…”. W części artystycznej dzieci złożyły kochanym babciom oraz dziadkom z serca płynące życzenia w postaci wierszyków, piosenek oraz wspólnego tańca z dziadkami i rodzicami. Na koniec odbyły się konkurencje przygotowane specjalnie dla naszych kochanych babć i dziadków z wnukami i wnuczkami zwijanie żółwia na sznurek, nawlekanie korali oraz wyścig z jajkami na łyżkach”.

   Najstarsze dzieci tak powitały gości, o czym pisze p. Iwona Słomianowska - Mańka „W niedzielę 10 lutego wspólnie z dziadkami bawiły się dzieci z grupy Zerówka. Niezwykli goście mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Jarzębinka” oraz wysłuchać wierszy i piosenek w podziękowaniu za troskę i miłość, którą obdarzają ich dziadkowie. Nie zabrakło również własnoręcznie przygotowanych upominków. Tak jak śpiewały dzieci w jednej z piosenek - dziadkom wręczyły kwiatki, z kolei babcie otrzymały serce w ramce. Po części artystycznej dzieci zaprosiły swoich dziadków do wspólnej zabawy, podczas której dziadkowie mieli okazję zatańczyć z wnukami oraz sprawdzić się w różnych konkurencjach m.in. wyścigach żółwi, wyścigu z jajkiem na łyżce oraz obieraniu jabłka. Ten wyjątkowy weekend pełen był ciepła, radości, miłości oraz wzajemnej życzliwości”.