Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 23 Maj 2018    |    Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz

Lokalne Kalendarium

23/5/1985

Święcenia kapłańskie otrzymał ks. Krzysztof Musiał

Czytaj dalej

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

5384145
Dzisiaj
Wczoraj
4678
11726
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Gminny Dzień Strażaka

Dzień Strażaka 2016    Co roku 4 maja w dzień św. Floriana, swoje święto obchodzą wszyscy strażacy. Tego dnia świętują zarówno strażacy ochotnicy jak i strażacy zawodowi. Tegoroczne obchody strażackiego święta w gminie Kaźmierz rozpoczęły się już we wtorek 3 maja mini-festynem przy kaźmierskim rynku. Strażacy z jednostek OSP naszej gminy zjechali do Kaźmierza, gdzie zaprezentowali mieszkańcom gminy wyposażenie swoich pojazdów pożarniczych.

Druhny i druhowie zaprezentowali również swoje umiejętności z zakresu ratownictwa medycznego. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych uczestników imprezy. Dla nich przygotowano różnego rodzaju konkurencje sprawnościowe, w organizacje których ochoczo włączyli się członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i harcerze z 65 HDŚ im. Zawiszy Czarnego. Wcześniej do mieszkańców gminy przemówił prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kaźmierzu dh Zenon Pawlaczyk, który w kilku słowach wspomniał o historii naszych jednostek. Następnie wójt gminy Kaźmierz Zenon Gałka skierował kilka ciepłych słów do druhów strażaków obiecując im swoje wsparcie w pozyskiwaniu niezbędnego sprzętu. Druh Zenon Pawlaczyk skierował również do mieszkańców gminy zaproszenie do udziału we mszy św. w intencji zmarłych w ubiegłym roku druhów Andrzeja Nowackiego i Wiesława Włodarczaka, która zostanie odprawiona w tutejszym kościele 4 maja o godz. 18.00.