Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 22 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

5725296
Dzisiaj
Wczoraj
586
8654
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Dożynki Gminno - Parafialne KAŹMIERZ 2016

Dożynki Kaźmierz 2016    W niedzielę 4 września w czasie obchodów dożynkowych w Kaźmierzu pogoda nie była już tak łaskawa jak dzień wcześniej, kiedy obchodziliśmy DNI KAŹMIERZA. Rolnicze Święto Plonów zapoczątkowane zostało uroczystą mszą św. dziękczynną. Eucharystię celebrował proboszcz kaźmierskiej parafii ks. Krzysztof Musiał. Po mszy nastąpiły tradycyjne obrzędy dożynkowe. Przekazanie przez starostów dożynkowych na ręce wójta gminy Kaźmierz Zenona Gałki chleba upieczonego z tegorocznych zbiorów. W tym roku funkcje starostów pełnili państwo Wojciech Trochimowicz i Maria Kokot.

Dalej miało miejsce tak zwane obśpiewanie i obtańczenie wieńca, a następnie poczęstowano wszystkich uczestników chlebem. Następnie głos zabrał gospodarz Gminy, który w krótkim przemówieniu podziękował rolnikom za ich trud. Do rolników przemówili również zaproszeni goście. Po tych pełnych ciepła słowach nastąpił miły dla wyróżniających się rolników akt wręczenia „Statuetki Siewcy”. Nagrody w tym roku otrzymali panowie; Piotr Kozioł z Gaju Wielkiego, Mariusz Magdziarek z Witkowic i Marek Hermann z Witkowic. Medale przyznawane wiejskim kobietom „Order serca – Matkom Wsi” otrzymały panie; Renata Żyto z Kopaniny, Dorota Mysior z Gorszewic oraz Mirosława Trochimowicz z Sokolnik Małych. Kolejnym punktem tej części uroczystości było wręczenie medali „Za zasługi dla Gminy Kaźmierz”, które Rada Gminy Kaźmierz przyznała; firmie „Hochland” z Kaźmierza, Stowarzyszeniu Kaźmierz oraz p. Grzegorzowi Reinholz wieloletniemu radnemu i przewodniczącemu Rady Gminy Kaźmierz. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której wystąpił Zespołu Pieśni i Tańca „Siekieracy” z Kostrzyna i wokalna grupa biesiadna. Wieczorem przed publicznością wystąpiła Joanna Kozak z zespołem „FARBA”. Przez cały czas uroczystościom towarzyszyły punkty informacyjne kilku firm i wystawy organizowane przez różne grupy i indywidualnych pasjonatów. Z kolekcją militariów obecna była kaźmierska grupa miłośników historii „HUZAR”.