Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 22 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

5725302
Dzisiaj
Wczoraj
592
8654
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Rocznica wysiedleń mieszkańców gminy Kaźmierz

76. rocznica wysiedleń   W niedzielę 2 października 2016 r., obchodziliśmy w Kaźmierzu kolejną 76. już rocznicę wysiedleń mieszkańców gminy Kaźmierz do III Rzeszy. Obchody zapoczątkowała msza św. w intencji wszystkich wysiedlonych (żyjących i zmarłych) po czym złożone zostały kwiaty przy obelisku poświęconym ofiarom wysiedleń. W uroczystości uczestniczyli m.in. poseł na sejm RP Krzysztof Łapiński, Maria Przybylska-Przewodnicząca Rady Powiatu Szamotulskiego, Przewodnicząca Rady Gminy Kaźmierz Arleta Wojciechowska, Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Michał Zieliński oraz wicekurator oświaty Krzysztof Błaszczyk.

Po uroczystościach oficjalnych ich uczestników zaproszono nad staw PZW w Kaźmierzu, gdzie w plenerze zorganizowano piknik rodzinny. Tam na gości czekały; gorąca kawa, słodkie wypieki i kiełbaski z grilla. Gości w imieniu Komitetu Obywatelskiego, który był organizatorem spotkania powitał p. Mieczysław Piotrowski. W przygotowaniu festynu uczestniczyła czynnie grupa kaźmierskich harcerzy i wolontariuszy. Imprezie towarzyszyły wystawy sprzętu militarnego przygotowane przez Grupę Miłośników Historii „HUZAR” z Kaźmierza i P.W. MOTODEMONT z Kaźmierza. Sporym zainteresowaniem cieszył się konkurs strzelania z broni pneumatycznej o puchar wójta gminy Kaźmierz, który przygotowali członkowie Bractwa Kurkowego z Tarnowa Podgórnego. Uczestnikom festynu czas umilał muzyką dyrektor miejscowego ośrodka kultury p. Piotr Pospieszny i występy dzieci ze szkoły podstawowej w Kaźmierzu. Organizatorzy dziękują wszystkim osobom i organizacjom, które przyczyniły się do organizacji udanego festynu.