Jerzy Oses

Polski Związek Chórów i Orkiestr   W dniu dzisiejszym w Sali Kominkowej Poznańskiego Centrum Kultury "Zamek" odbyło się zebranie sprawozdawcze Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział Wielkopolski "Macierz". W spotkaniu, w którym poruszano zagadnienia dotyczące przypadających na ten rok obchodów 115 rocznicy powstania Związku uczestniczyli członkowie zarządów (w większości prezesi) chórów i orkiestr należących do Związku. Kaźmierski chór „Moniuszko” reprezentowali prezes Remigiusz Roguszka oraz dyrygent Waldemar Hermann. Miłym akcentem spotkania było wręczenie przyznanych przez Zarząd Główny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Warszawie wyróżnień w postaci "Złotej Odznaki z Laurem za działalność społeczną i zasługi dla Związku".

 Wśród wyróżnionych znaleźli się również członkowie chóru „Moniuszko” z Kaźmierza którzy otrzymali odznaki za długoletnią przynależność do chóru.

Złota Odznaka z LauremZłote odznaki otrzymali: druh prezes Remigiusz Roguszka oraz druhny Wanda Kapłon, Aniela Kaźmierska, Helena Oses. Odznaki wręczył prezes Oddziału Wielkopolskiego PZChiO p. Mariusz Polarczyk oraz w-ce prezes Józef Woźniak.Na zakończenie wszystkich uczestników spotkania zaproszono na słodki poczęstunek.