Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 21 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 117 gości oraz 0 użytkowników.

5717879
Dzisiaj
Wczoraj
1823
10860
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

IX PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI SENIORÓW

IX PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI SENIORÓW    W sobotę 22 października w sali kinowej przy bibliotece odbył się IX już Przegląd Twórczości Seniorów. Do Kaźmierza zjechały cztery zespoły; „BETLEJEMKA” i „SREBRNE NUTKI” z Szamotuł, „POD KASZTANEM” z Cerekwicy i „LUBASZANKI” z Lubasza, które wraz z miejscową „KAŹMIERZANKĄ” pragnęły przedstawić próbki swojej działalności. Zespoły i publiczność w imieniu organizatorów powitali Piotr Pospieszny, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Irena Przybecka prezes zespołu „KAŹMIERZANKA”. Koncert prowadził Waldemar Hermann.

Wśród zaproszonych gości na widowni zasiedli m.in. Przewodnicząca Rady Gminy Kaźmierz Arleta Wojciechowska i wójt gminy Kaźmierz Zenon Gałka. Każdy z zespołów wykonał po kilka utworów. Na uznanie zasługuje zespół „LUBASZANKI” który (z różnych przyczyn) dotarł tylko w dwuosobowym składzie. Panie wyjątkowo sprawnie poradziły sobie na scenie. Również występ „BETLEJEMKI” zachwycił publiczność, wykonawcy bowiem wykonali a cappella, szamotulskie piosenki ludowe. Repertuar pozostałych wykonawców był zróżnicowany, od piosenek harcerskich po najnowsze disco polo. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i statuetki oraz zaproszenie na kolejny jubileuszowy X Przegląd Twórczości Seniorów w roku 2017.