Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 21 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

5717880
Dzisiaj
Wczoraj
1824
10860
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Podsumowanie zbiórki na renowację mogił Powstańców Wielkopolskich 2016

Zbiórka na renowację mogił Powstańców Wielkopolskich

   Jak co roku kibice Lecha Poznań w okolicach 1 listopada zbierają pieniądze na renowację mogił Powstańców Wielkopolskich. W tym roku kwesta przeprowadzona została na ponad 90 cmentarzach przez kilkuset ochotników. Środki jeszcze spływają, dlatego suma ponad 160 tys. zł, którą do tej pory zliczono, na pewno wzrośnie. Za zeszłoroczne pieniądze udało się odnowić bądź postawić na nowo 54 nagrobki oraz zainstalować 370 tabliczek (oznaczeń) mogił Powstańców. Kibice Kolejorza z Sekcji Kaźmierz wspierani w tym roku przez młodych mieszkańców Pniew zbierali na obu pniewskich cmentarzach, a także w Luboszu, Otorowie, Lusowie i Kaźmierzu. Samych kwestujących 14 osób, lecz zaangażowanych w organizację znacznie więcej.
Łączny wynik to: 4353,39 zł, 7 euro
Przybliżone wyniki na poszczególnych cmentarzach:
- Pniewy (komunalny i parafialny) - 1 753 zł.
- Lusowo- 861 zł.
- Otorowo- 710 zł.
- Lubosz- 558 zł.
- Kaźmierz- 470 zł (1.XI, godz. 16-19)
Niestety po raz kolejny niedane nam było zbierać w Kaźmierzu w normalnych godzinach. Szkoda, że pewne organizacje wokół kościelne nie potrafią zrozumieć, że działamy dla wspólnego dobra, nazywając nas konkurencją dla swoich działań. Coraz większa świadomość darczyńców oraz zauważalne owoce prac (w samych Pniewach 13 renowacji, kilka w Luboszu i Kaźmierzu) motywuje nas do dalszych poszukiwań i działań. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którym los mogił Bohaterów Narodowych nie jest obojętny i wsparli naszą akcję przysłowiowym groszem. Dziękujemy także za słowa wsparcia oraz wskazówki co do kolejnych miejsc pamięci, które wymagają naszej interwencji. Wyrazy uznania także dla księży, którzy rozumieją patriotyczny duch w narodzie i nierzadko nas wspierają.