Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 21 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 120 gości oraz 0 użytkowników.

5717883
Dzisiaj
Wczoraj
1827
10860
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Narodowe Święto Niepodległości w Kaźmierzu

Narodowe Święto Niepodległości 2016    11 listopada uczestnictwem we mszy św. kaźmierzanie rozpoczęli świętowanie 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mszę odprawił i homilię wygłosił proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał. We mszy uczestniczyły poczty sztandarowe z kaźmierskich szkół, jednostek OSP z Kaźmierza i Radzyn, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na zakończenie Eucharystii proboszcz zaprosił parafian i mieszkańców gminy Kaźmierz na program artystyczny i wspólny śpiew pieśni patriotycznych do sali kinowej przy bibliotece.

Tam poruszającą scenkę patriotyczną przedstawili harcerze z 65 Drużyny Harcerskiej Środowiskowej im. Zawiszy Czarnego. W dalszej części wszyscy uczestnicy spotkania śpiewali wspólnie pieśni patriotyczne. Do wspólnego śpiewu zachęcali wspólnie wójt gminy Kaźmierz Zenon Gałka i proboszcz ks. Krzysztof Musiał, nauczyciel śpiewu Robert Winiecki oraz prowadzący i akompaniujący Waldemar Hermann. Jako że 11 listopada czcimy również patrona dzieci, hotelarzy, jeźdźców, podróżników, więźniów, żebraków i żołnierzy to nie mogło w tym dniu zabraknąć tradycyjnych Świętomarcińskich rogali. Sponsorem słodkości była CUKIERNIA RODZINNA z Kaźmierza.