Maria Starosta

Jasełka AD 2019   Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas szczególny, pełen radości, refleksji oraz nadziei. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, dzieci z przedszkola niepublicznego im. św. Urszuli Ledóchowskiej, tradycyjnie jak co roku przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe. Opierały się one o motyw bajki „Dziewczynka z zapałkami”. Zgromadzona publiczność mogła przeżyć historię biednej, odrzuconej dziewczynki, która sprzedawała zapałki, a nikt kupić ich nie chciał.

W przedstawieniu jasełkowym uczestniczyły wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy, dziewczynkę, rodziny oraz królów. Mali artyści z dużym zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne oraz wokalne. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Piękny śpiew pastorałek, piosenek świątecznych oraz treść jasełek wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój, skłoniła do refleksji. Dzieci swym pięknym występem podbiły serca publiczności: dzieci i Pań z zaprzyjaźnionych przedszkoli oraz pierwszoklasistów z kaźmierskiej szkoły, kochanych Babć i Dziadków, a także wspaniałych rodziców. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla małych aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor przedszkola s. Barbara Milewska, która złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne. Słowa podziękowania, uznania oraz najwspanialsze życzenia przekazali także rodzice, Pan Janusz Stróżyk, oraz s. Anna Reczko. Na zakończenie spotkania wszyscy zgromadzeni połamali się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia.