Jerzy Oses

Wernisaż   W piątek 14 lutego w Bibliotece Publicznej Gminy Kaźmierz miało miejsce otwarcie wystawy prac, manualnie uzdolnionej mieszkanki naszej gminy p. Ireny Kałka. W uroczystym otwarciu wystawy zatytułowanej „Manualnie zakręcona”, której pomysłodawczynią była szefowa tutejszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku p. Zdzisława Śmieszek, uczestniczył wójt gminy p. Zenon Gałka. Dzięki uprzejmości kaźmierskiej biblioteki Pani Irena mogła udostępnić mieszkańcom naszej gminy wykonane przez siebie różnego rodzaju ozdoby.

Wernisaż wystawy rozpoczął się od powitania przybyłych do biblioteki gości zarówno kaźmierzan, jak i gości spoza naszej gminy. Następnie p. Irena opowiedziała o swojej pasji, zdradzając przy okazji, jakich technik i narzędzi używa do tworzenia tych niezwykłych arcydzieł. Całość zwieńczył koncert wokalisty Pawła Bączkowskiego. Szamotulanin z pochodzenia znany jest w całej Polsce przede wszystkim jako wykonawca muzyki country, ale nie tylko, bo w jego repertuarze sporo jest utworów rockandrollowych (m.in. Elvisa Presleya, Roya Orbisona) i innych gatunków muzycznych. Na uwagę zasługuje też świetne poczucie humoru artysty, które sprawiło, że publiczność przez cały koncert świetnie się bawiła. Po koncercie na gości czekał słodki poczęstunek, podczas którego wymieniano się wrażeniami, jakie wywarła na widzach wspomniana wcześniej wystawa. Wystawę prac p. Ireny Kałka będzie można oglądać przynajmniej przez miesiąc w godzinach otwarcia biblioteki.