Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 22 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

5725299
Dzisiaj
Wczoraj
589
8654
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Nowy samochód dla OSP Kaźmierz

OSP KAŹMIERZ   Piątek 20 stycznia 2017 r. był wyjątkowym dniem dla druhów strażaków z jednostki OSP Kaźmierz. Tego dnia do Kaźmierza dotarł od wielu lat oczekiwany nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Auto zostało zakupione dzięki Projektowi RPWP.04.01.05-30-0015/15 pod nazwą „Wsparcie systemu ratownictwa chemiczno-ekologicznego i służb ratowniczych Województwa Wielkopolskiego na wypadek wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii poprzez zakup samochodów dla OSP w ramach KSRG”. Projekt polegał na zakupie 15 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych z napędem 4x4 dla 15 OSP działających w KSRG. Każdy z samochodów jest wyposażony w 6-osobową kabinę, zbiornik środka gaśniczego (wody) o pojemności minimum 4700 l, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności minimum 350 l. Ponadto wyposażony jest zgodnie z „Wytycznymi standaryzacji wyposażenia pojazdów pożarniczych i innych środków transportu PSP”, w tym. m.in.: maszt oświetleniowy, zestaw do wyizolowania terenu akcji, agregat prądotwórczy, narzędzia hydrauliczne, sprzęt ochrony osobistej strażaka czy zestaw do uszczelniania studzienek oraz beczek. Wyposażenie dodatkowe w bezpośredni sposób podniesie efektywność działań ratowniczych, m.in. w razie prowadzenia działań w zakresie ograniczania skutków zagrożeń ekologicznych. Dokładny opis projektu do wglądu http://www.zosprp.poznan.pl/files/pliki/4(227).pdf

Druhowie strażacy po auto pojechali już w czwartek aż do Kielc. W piątek pozostali strażacy z niecierpliwością oczekiwali na przyjazd kolegów. Kilka minut po godz. 19.00 auto dotarło do Kaźmierza. Na ul. Poznańskiej czekały już na nie pozostałe auta z jednostki OSP, które towarzyszyły nowemu pojazdowi w drodze do remizy. Po drodze kolumna wozów strażackich zatrzymała się przy miejscowym cmentarzu, a druhowie strażacy udali się do grobu zmarłego w roku 2015 prezesa kaźmierskiej OSP śp. Andrzeja Nowackiego w celu złożenia zapalonych zniczy. Ten symboliczny gest miał na celu oddanie hołdu byłemu prezesowi, który kilka lat temu zapoczątkował starania o zakup nowego auta dla kaźmierskiej jednostki. Następnie kolumna aut ruszyła pod remizę, przejeżdżając przez szpaler utworzony przez strażaków z racami. Nie zabrakło także fajerwerków. Na miejscu przed remizą na nowe auto czekali również; Przewodnicząca Rady Gminy Kaźmierz, Arleta Wojciechowska i wójt gminy Kaźmierz, Zenon Gałka. Przed remizą zebrała się spora grupa mieszkańców Kaźmierza, którzy z bliska chcieli obejrzeć nowy sprzęt kaźmierskich strażaków. Piękne auto będzie służyć strażakom z pewnością przez wiele lat, a o tym jak wielkim szacunkiem kolegów cieszył się dh Andrzej Nowacki, świadczy fakt, że pojazd (ochrzczono) imieniem JĘDRUCH (w taki sposób zwracano się do śp. Andrzeja) a tabliczkę z nazwą umieszczono za przednią szybą.