Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 22 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

5725315
Dzisiaj
Wczoraj
605
8654
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Jest szansa na reaktywację linii kolejowej nr 363

Stacja PKP Kaźmierz Wlkp.   Interesującą informację podano w czwartkowych wydaniach TELESKOPU w TVP 3, podano tam, że wstrzymano likwidację linii kolejowej nr 363 relacji Rokietnica - Międzychód. To bardzo dobra informacja dla mieszkańców Kaźmierza i miejscowości leżących na terenie naszej gminy. Obecny minister infrastruktury i budownictwa podjął decyzję o wstrzymaniu rozbiórki torowiska, na którą zgodę w roku 2015 podpisała ówczesna minister Maria Wasiak. Jest zatem szansa, że za kilka lat będzie można dojechać z Kaźmierza do Poznania i w przeciwnym kierunku do Gorzowa Wlkp. tradycyjnym pociągiem lub szynobusem.

Sporą zasługę ma tutaj redakcja Poznańskiego TELESKOPU, a zwłaszcza jej reporter Bartłomiej Pomianowski. Redakcja podjęła walkę o zachowanie tej linii i wszystko wskazuje na to, że zespół TVP Poznań odniósł zwycięstwo. Miejmy nadzieję, że wysiłki dziennikarzy zostaną wsparte przez władze samorządowe województwa wielkopolskiego, powiatu szamotulskiego i gmin, przez które przebiega linia 363 w tym gminy Kaźmierz. Być może załączone zdjęcie nie jest ostatnim, na którym widać pociąg na stacji Kaźmierz Wlkp. TELESKOP - 09.02.2017 - godz. 18.30

Być może załączone zdjęcie nie jest ostatnim, na którym widać pociąg na stacji Kaźmierz Wlkp.

SU46 022 Kazmierz Wlkp