Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 22 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

5725326
Dzisiaj
Wczoraj
616
8654
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Polski Zespół Pieśni i Tańca z Jaszun na Wileńszczyźnie koncertował w Kaźmierzu

Znad Mereczanki   W sobotę 4 marca w ramach „KAZIUKA WILEŃSKIEGO”, czyli święta św. Kazimierza w Kaźmierzu wystąpił Polski Zespół Pieśni i Tańca „ZNAD MERECZANKI”. Zespół pochodzący z miejscowości Jaszuny na Wileńszczyźnie istnieje już ponad dwadzieścia lat, a zadebiutował w roku 1995 na przeglądzie zespołów polskich rejonu solecznickiego w Solecznikach. Artyści starają się kultywować polskie tradycje na jaszuńskiej ziemi. Do tej pory uczestniczyli w licznych imprezach kulturalnych na Litwie i w Polsce. Występowali na festiwalach Piosenki Kresowej w Mrągowie i Węgorzewie. W swoim repertuarze mają ludowe piosenki polskie oraz polskie piosenki z Wileńszczyzny.

Nazwa zespołu wzięła się od najczystszej rzeki na Litwie-Mereczanki. Koncertowi, który odbył się w hali przy kaźmierskim gimnazjum, towarzyszył mini jarmark, gdzie można było kupić m.in. tradycyjne palmy wielkanocne oraz pieczywo i wędliny. Wśród publiczności przeważali członkowie kaźmierskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej. Obecni byli również: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „SEZAM” w Tarnowie Podgórnym Szymon Melosik, wójt gminy Kaźmierz Zenon Gałka, Przewodnicząca Rady Gminy Kaźmierz Arleta Wojciechowska i dyrektor Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Kaźmierzu Włodzimierz Malinowski.