Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 22 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

5725323
Dzisiaj
Wczoraj
613
8654
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Myśliwy w przedszkolu

Myśliwy w przedszkolu   DARZ BÓR - tymi słowami szczególny gość – Leszek Wilanoski – powitał dzieci z Przedszkola Niepublicznego im. św. U. Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich w dniu 28.02.2017 r. Spotkanie miało na celu rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, zapoznanie z rolą myśliwego, jaką odgrywa w życiu lasu; kształtowanie opiekuńczego stosunku do zwierząt oraz odpowiedzialności za stan otaczającej nas przyrody.

Gość z wielkim entuzjazmem opowiadał dzieciom o swoich zainteresowaniach. Zwrócił uwagę na  konieczność dbania o zwierzęta, dokarmiania ich zimą, szanowania ich środowiska naturalnego. Pan Leszek pokazał zdjęcia zwierząt leśnych i krótko scharakteryzował ich warunki życia. Dzieci mogły zobaczyć i dotknąć sprzęt myśliwski oraz niektóre trofea np.: poroże kozła, fajki i szable odyńca. Przedszkolaki oklaskiwały zdolności myśliwego, który pięknie naśladował głosy leśnych zwierząt i śpiew ptaków. Wszyscy wspólnie recytowali wiersz J. Brzechwy „Dzik”, zaśpiewali miłemu gościowi piosenkę pt. „Wiewióreczka” i wręczyli laurkę-sowę. Na pamiątkę dzieci otrzymały od myśliwego piękny leśny kalendarz. S. Barbara obdarowała gościa aniołkiem w podziękowaniu za poświęcony czas i przekazanie  cennej wiedzy. Spotkanie to dało wiele radosnych przeżyć, poszerzyło zasób wiedzy i "leśnego" słownictwa.