Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 22 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

Lokalne Kalendarium

Brak ważnych wydarzeń

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

5725325
Dzisiaj
Wczoraj
615
8654
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Pozostańcie wierni temu dziedzictwu - edycja 2017

Konkurs   W sobotę 22 kwietnia w sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Kaźmierzu odbył się powiatowy konkurs prezentacji poezji i prozy Ojca Świętego Jana Pawła II oraz utworów literackich Jemu poświęconych i piosenek o tematyce religijnej. Pomysłodawczynią i organizatorką cyklicznej imprezy, której początki sięgają roku 2005, jest katechetka p. Alicja Szopa. Nie byłoby jednak tych festiwali, gdyby p. Alicja nie otrzymywała wsparcia od dyrektora szkoły. I tutaj ukłon w stronę byłych dyrektorów; p. Janiny Łuczak, p. Andrzeja Pawłowskiego, jak i dla obecnego dyrektora p. Mariusza Pieluchy. Od samego początku konkurs, którego celem jest m.in.; szerzenie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o poezji i prozie Jana Pawła II, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz talentów recytatorskich, budzenie poczucia dumy z wybitnej osoby Jana Pawła II, cieszy się sporym zainteresowaniem wśród szkół z naszego powiatu. Konkurs swoim patronatem objęli; Starosta Szamotulski - Józef Kwaśniewicz, Wójt Gminy Kaźmierz - Zenon Gałka, Dziekan Szamotulski - ks. kan. Mariusz Marciniak i proboszcz kaźmierskiej parafii ks. Krzysztof Musiał.

Konkurs recytatorski podzielony został na trzy grupy wiekowe: klasy I – III, klasy IV – VI, klasy I – III gimnazjum, natomiast w kategorii piosenki po jednym uczestniku z każdej szkoły. Do rywalizacji o punktowane miejsca stanęli reprezentanci kilku szkół z powiatu szamotulskiego. Poziom wykonawców był bardzo wyrównany, co sprawiło, że jury, w skład którego wchodzili p. Alina Chojnacka (dyrektor I LO w Poznaniu), p. Lech Chojnacki (reżyser i aktor Teatru Animacji w Poznaniu) i p. Piotr Nobik (muzyk) nie miało łatwego zadania w wytypowaniu trzech zwycięzców z każdej kategorii. Poza nagrodami dla zwycięzców przygotowano również słodkie upominki i dyplomy za uczestnictwo dla wszystkich uczestników. Nagrody wręczali obecni na sali; wójt p. Zenon Gałka, radna p. Zdzisława Śmieszek, ks. Krzysztof Musiał oraz przedsiębiorca p. Andrzej Jaworski. Wójt Zenon Gałka w krótkim słowie do uczestników wyraził nadzieję, że kolejne edycje konkursu rozgrywane będą już w nowej sali, która ma powstać przy okazji rozbudowy obecnej szkoły. Organizatorzy, dziękując uczestnikom za udział w imprezie, zapraszali do udziału w kolejnej edycji już za rok.