Jerzy Oses

Dzień Strażaka 2016    Co roku 4 maja w dzień św. Floriana, swoje święto obchodzą wszyscy strażacy. Tego dnia świętują zarówno strażacy ochotnicy jak i strażacy zawodowi. Tegoroczne obchody strażackiego święta w gminie Kaźmierz rozpoczęły się już we wtorek 3 maja mini-festynem przy kaźmierskim rynku. Strażacy z jednostek OSP naszej gminy zjechali do Kaźmierza, gdzie zaprezentowali mieszkańcom gminy wyposażenie swoich pojazdów pożarniczych.

Druhny i druhowie zaprezentowali również swoje umiejętności z zakresu ratownictwa medycznego. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych uczestników imprezy. Dla nich przygotowano różnego rodzaju konkurencje sprawnościowe, w organizacje których ochoczo włączyli się członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i harcerze z 65 HDŚ im. Zawiszy Czarnego. Wcześniej do mieszkańców gminy przemówił prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kaźmierzu dh Zenon Pawlaczyk, który w kilku słowach wspomniał o historii naszych jednostek. Następnie wójt gminy Kaźmierz Zenon Gałka skierował kilka ciepłych słów do druhów strażaków obiecując im swoje wsparcie w pozyskiwaniu niezbędnego sprzętu. Druh Zenon Pawlaczyk skierował również do mieszkańców gminy zaproszenie do udziału we mszy św. w intencji zmarłych w ubiegłym roku druhów Andrzeja Nowackiego i Wiesława Włodarczaka, która zostanie odprawiona w tutejszym kościele 4 maja o godz. 18.00.

Kategoria: