Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Wróć na górę
Dzisiaj jest: 21 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Lokalne Kalendarium

21/7/2010

Zmarła Barbara Frąckowiak

Czytaj dalej

POGODA

Jakość Powietrza - Kaźmierz

Odwiedza nas 164 gości oraz 0 użytkowników.

5952573
Dzisiaj
Wczoraj
11261
11208
Masz firmę w Kaźmierzu ? Tutaj możesz się zareklamować
Smoczek Stanisław. Zakład Kamieniarski. Nagrobki, Schody, Parapety.
Zamów bezpłatną reklamę poprzez formularz kontaktowy

Panel Logowania

Prezentacja Obrzędów Wielkanocnych

Prezentacja Obrzędów Wielkanocnych Przez ostatnie kilka lat w Niedzielę Palmową, Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu organizował dla mieszkańców naszj gminy, Prezentacje Stołów Wielkanocnych. Podczas tych imprez swoje stoły ze świątecznymi specjałami prezentowali mieszkańcy poszczególnych sołectw i uczniowie gminnych szkół. Jak wspomina dyrektor kaźmierskiego ośrodka kultury, Piotr Pospieszny, Kaźmierz był pierwszym organizatorem tego typu imprez w naszym powiecie. W tym roku organizatorzy odeszli jednak nieco od stołów, a skupili się raczej na prezentacji obrzędów, które towarzyszą nam w okresie Wielkanocy. 28 marca 2010 r. świąteczne obyczaje, które mocno zakorzeniły się w polskiej tradycji, zaprezentowali uczniowie szkół z Sokolnik Wielkich, Gaju Wielkiego i Kaźmierza.

Czytaj więcej...

"Kaziukowy" koncert w Kaźmierzu

"Kaziukowy" koncert w Kaźmierzu Od kilku lat mieszkańcy naszej gminy włączają się w coroczne, wielkopolskie obchody „Kaziuków” święta, które chociaż swoje korzenie ma na Ziemi Wileńskiej, to jednak od wielu lat na dobre zagościło w wielu miastach Polski. Wielkopolski „Kaziuk Wileński”, w tym roku obchodzony już po raz 17, swoje "epicentrum" miał w niedzielę 7 marca 2010 r. na poznańskim Starym Rynku.

Czytaj więcej...

Kaźmierski akcent na poznańskich "Kaziukach"

Kaźmierski akcent na poznańskich Podczas tegorocznych obchodów "Kaziuka Wileńskiego", na scenie mieszczącej się na poznańskim Starym Rynku, obok innych wykonawców wystąpił kaźmierski zespół wokalny "Kaźmierzanaka". W imprezie, która od 17 lat gromadzi kilka tysiecy widzów (nie tylko poznaniaków) uczestniczyli również muzycy z kaźmierskiego Peter's Bandu.

Czytaj więcej...

Wędkarze stawiają na młodzież

Wędkarze stawiają na młodzież Podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczego, które odbyło się w minioną niedzielę 28 lutego 2010 r., pozytywnie oceniono działalność Gminnego Koła PZW w Kaźmierzu. W spotkaniu obok licznej grupy członków kaźmierskiego koła udział wzieli również zaproszeni goście.

Czytaj więcej...

Szkolna laurka

Szkolna laurkaDziękuję, Dziękuję, Dziękuję – ten zwrot usłyszeć można było najczęściej podczas pobytu w piątkowe popołudnie 26 lutego 2010 w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu. Dyrekcja, Rada Rodziców oraz grono pedagogiczne i dziatwa szkolna zaprosili na to specjalne spotkanie swych dobrodziei i ludzi, którzy choćby w najskromniejszy sposób wsparli działalność tej placówki oświatowej na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy.

Czytaj więcej...

Bale w karnawale

Bale w karnawaleDziś pierwszy dzień postu i dłuższego okresu powściągliwości. Jeszcze wczoraj w ostatni dzień karnawału, czyli w tzw. podkoziołek można było jeszcze zaszaleć i ulec pokusie hucznej zabawy. Z doświadczenia wiem, że większość już wcześniej pohulała sobie podczas różnych balów i maskarad karnawałowych. Jak co roku każdy mógł wybierać sobie sposób w jaki chciał się zabawić w karnawale. W naszej gminie wszelakich imprez było jak zwykle wiele, a co najważniejsze to sprawnie i z pomysłem przygotowanych przez różnych organizatorów. Po prostu do wyboru i do koloru.

Czytaj więcej...

Podsumowanie wydarzeń ubiegłego roku

Spotkanie Noworoczne 2010Podsumowaniem wydarzeń minionego 2009 roku było tegoroczne Spotkanie Noworoczne, które tradycyjnie organizuje w pierwszych dniach Nowego Roku - Wójt Gminy Kaźmierz dr Wiesław Włodarczak. Tegoroczne spotkanie odbyło się w piątek 29 stycznia 2010 r. i uczestniczyło w nim, obok przedstawicieli różnych środowisk naszej gminy wielu znakomitych gości ze świata polityki i biznesu województwa wielkopolskiego. Na zaproszenie gospodarza do sali Gminnego Ośrodka Kultury przybyli między innymi Poseł na Sejm RP - p. Romuald Ajchler, p. Arkadiusz Błochowiak - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - p. Zbigniew Ajchler, rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu - prof. Jerzy Smorawiński, Starosta Szamotulski - p. Paweł Kowzan, Burmistrz Szamotuł - p. Włodzimierz Kaczmarek oraz przedstawiciele władz samorządowych z gmin ościennych.

Czytaj więcej...

W Dniu Babci i Dziadka!

W Dniu Babci i Dziadka!W pierwszym miesiącu każdego roku są dwa dni w kalendarzu zaznaczone wytłuszczoną czcionką a przeznaczone dla osób bardzo nam bliskim. Tymi dniami są oczywiście „Dzień Babci” i „ Dzień Dziadka” i obchodzone są one odpowiednio 21 i 22 stycznia. Te dwa świąteczne dni szczególnie ważne są dla ich bohaterów jak również dla wnuków. Przecież wcześniej każde z nich przygotowywało się w przedszkolach bądź w szkołach do odświętnych występów. Piosenki, wierszyki i okolicznościowe laurki to prezenty tradycyjnie darowane tym ukochanym osobom. W zamian dzieci otrzymują całe serie gorących oklasków a nawet słodkości i buziaki. Oboje dziadkowie są zwykle w takich momentach bardzo wzruszeni i cieszą się przeogromnie ze swoich wnuków i ich występów. Są z nich bardzo dumni! Pociechy natomiast mają poczucie, że czynią coś bardzo ważnego, co jest robione specjalnie dla zaproszonych gości.

Czytaj więcej...

Sokolnickie Jasełka

Sokolnickie JasełkaCzas Bożego Narodzenia niezaprzeczalnie wiąże się z pewnymi symbolami i rytuałami, które rok rocznie przeżywamy na nowo. Na szczęście postęp cywilizacyjny nie zabił w sercach ludzkich tych odwiecznych pragnień i dążeń w „tropieniu” dobra, miłości i pokoju. W tych poszukiwaniach pomagają ludziom przywołane tu symbole i obrzędy. Wśród nich pierwszoplanową rolę spełniają: szopka Bożonarodzeniowa, kolędy, świąteczne drzewko i jasełka.

Czytaj więcej...

Europejskie Spotkania Młodych w Kaźmierzu – sukces !

Europejskie Spotkania Młodych w KaźmierzuPielgrzymka zaufania przez ziemię”, czyli kilku dniowe spotkanie młodych organizowana w tym roku w Poznaniu przez wspólnotę braci z francuskiego Taizé zakończyła się w sobotę 2 stycznia. Zasadnicza część tych spotkań odbywała się na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz w całym Poznaniu. Jednak rzesza ponad 30 tys. osób przybyłych z 50 krajów Europy i świata, została rozlokowana także w pobliskich miejscowościach. W ten sposób nie tylko Poznań gościł uczestników zlotu. Imprezie towarzyszyło wiele dodatkowych wystaw, pokazów i ekspozycji oraz wykładów i paneli. Swą pracą wsparło to przedsięwzięcie rzesza około 2000 wolontariuszy, wśród których oczywiście nie zabrakło najliczniejszej grupy, czyli Polaków a w tym ludzi, dla których te spotkania były okazją by zapoznać się z tym, co głoszą bracia ze wspólnoty z Taizé.

Czytaj więcej...

Wiara Lecha - Powstańcom Wielkopolskim

Wiara Lecha - Powstańcom WielkopolskimStowarzyszenie Wiara Lecha skupiające kibiców poznańskiego Lecha również w tym roku, postanowiło włączyć się aktywnie w obchody 91 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Już na kilka dni przed datą 27 grudnia okolicznościowe bannery zawisły na terenie Poznania i największych miast Wielkopolski.

Czytaj więcej...