1top
Jerzy Oses

   W sobotę 14 września 2019 r. miała miejsce VI edycja plenerowej imprezy organizowanej wspólnie przez Stowarzyszenie Miłośników Historii „Huzar”, Bibliotekę Publiczną Gminy Kaźmierz i Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu. Ciekawy artykuł opisujący to wydarzenie znajduje się pod poniższym linkiem.
https://szamotuly.naszemiasto.pl
Z mojej strony krótka relacja filmowa.

Jerzy Oses

Zawody OSP   W niedzielę 8 września 2019 r. na boisku sportowym przy ul. Gimnazjalnej o miano najsprawniejszej drużyny OSP w gminie Kaźmierz rywalizowali strażacy z jednostek OSP; Chlewiska, Bytyń, Gaj Wielki, Kaźmierz, Sokolniki Małe i Kopanina. W grupie mężczyzn pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Sokolniki Małe, drugie OSP Bytyń a trzecie OSP Chlewiska. W grupie kobiet pierwsze miejsce OSP Sokolniki Małe, drugie OSP Bytyń. W grupie drużyn młodzieżowych pierwsze miejsce OSP Gaj Wielki, drugie OSP Sokolniki Małe i trzecie OSP Chlewiska. Poniżej kilkunastominutowa relacja wideo

Czytaj więcej: Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Kaźmierz 2019
Maria Starosta

II Rajd Rodzinny   7 września 2019 r. w Sokolnikach Wielkich z Przedszkola Niepublicznego im. św. U. Ledóchowskiej wystartowali rowerzyści. 86 uczestników II rodzinnego rajdu rowerowego nie zniechęciła deszczowa aura. Hasło „Mamo, Tato – ruch to zdrowie” rozgrzewało i małych i dużych. Na trasie ogromną atrakcją dla wszystkich stało się zwiedzanie stacji PKP w Kaźmierzu. Tutaj p. Elwira Fronczak i wspomagający ją pokazali wystawę militarną oraz dawnego sprzętu gospodarstwa domowego i starych zabawek dla dzieci. Zmoczeni, ale szczęśliwi rajdowicze na mecie w Sokolnikach Małych z przyjemnością korzystali z ciepła ogniska, posilając się gorącą kiełbaską z bułką.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym rajd był bezpieczny, słodszy, weselszy i udany. Zapraszamy za rok!

Czytaj więcej: Rajd pod deszczową chmurką
Jerzy Oses

S3100045   Nie przesadzę chyba stwierdzeniem, że tegoroczne obchody Dni Kaźmierza obchodzone po raz drugi pod nazwą „Święto Chleba i Sera” zaliczyć należy do szczególnie udanych. Do powodzenia dwudniowej (24-25.08.2019) imprezy przyczyniła się współpraca samorządu z firmą Hochland, która współorganizuje to święto i ze swej strony zapewnia wiele atrakcji dla mieszkańców gminy Kaźmierz. W drugi dzień świętowania wpisane zostały obchodzone w naszej gminie tradycyjne Gminno-Parafialne Dożynki, w których uczestniczyła spora grupa zaproszonych gości. Piękna słoneczna aura sprawiła, że mieszkańcy gminy, a także goście z gmin ościennych chętnie korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji. Poniżej fotorelacja a wkrótce skróty filmowe.

Czytaj więcej: Słoneczne Dni Kaźmierza i Gminno - Parafialne Dożynki.