1top
Jerzy Oses

„POZOSTAŃCIE WIERNI TEMU DZIEDZICTWU”    Papież Jan Paweł II odchodząc z tego świata zostawił po sobie wiele ciekawych dzieł literackich. Twórczość Karola Wojtyły wyróżnia się niezwykłą różnorodnością formy. Poeta Karol Wojtyła sięgał po rozmaite formy wypowiedzi tego nad czym rozmyślał. Poprzez poezję próbował docierać do serc ludzkich, chcąc w ten sposób wyrazić najgłębsze tajemnice duchowe.

Czytaj więcej: „POZOSTAŃCIE WIERNI TEMU DZIEDZICTWU” - kolejna edycja
Jerzy Oses

Władze Gminy Kaźmierz doceniają kaźmierskich wędkarzy    Co do tego, że członkowie Gminnego Koła Wędkarskiego w Kaźmierzu zasługują na uznanie i szacunek nie ma najmniejszych wątpliwości. Setki godzin rocznie, które wędkarze poświęcają na prace społeczne przy porządkowaniu terenów wokół stawów i Zalewu Radzyny, a także dbałość o zarybienie naszych akwenów, stawia ich na czołowym miejscu wśród organizacji tego typu w okręgu poznańskim. Tereny, którymi opiekują się członkowie koła należą do kaźmierskich atrakcji. Wiele osób zabiega o możliwość organizacji imprez, czy spotkań plenerowych na terenie przy stawach.

Czytaj więcej: Władze Gminy Kaźmierz doceniają kaźmierskich wędkarzy
Remigiusz Kaczmarek

65 lat wspólnej drogi życiowej !!!    Tak - to nie pomyłka! Właśnie 65 lat minęło od momentu, gdy wiosną 1945 roku Państwo Helena i Kazimierz Piotrowiczowie wypowiedzieli wzajemnie do siebie to niezwykłe słowo: TAK. Z tej okazji zacni jubilaci w Wielkanocną niedzielę 3 kwietnia ponownie stanęli przed Bogiem by podziękować za wszelkie łaski, jakimi zostali obdarzeni przez te wszystkie lata małżeńskiej drogi. Msza odprawiona z tej okazji w kaplicy w Sokolnikach Wielkich zgromadziła wokół bohaterów liczne grono sąsiadów, a przede wszystkim członków najbliższej rodziny.

Czytaj więcej: 65 lat wspólnej drogi życiowej !!!
Jerzy Oses

Kaźmierz oddał hołd, ofiarom tragedii pod Smoleńskiem   Minął tydzień od dnia tragicznej katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem (10.04.2010). Wiele słyszeliśmy dobrych słów o ofiarach tej tragedii, zwłaszcza o parze prezydenckiej, Lechu i Marii Kaczyńskich. Dla tych, którzy przyglądali się działaniom prezydenta Kaczyńskiego, to co zobaczyli i usłyszeli w ostatnich kilku dniach nie było zaskoczeniem. Wiadomo było, że dla tego człowieka słowa BÓG, HONOR i OJCZYZNA były świętością. Każdy Polak któremu Ojczyzna jest droga i pielęgnuje pamięć o tych, którzy dla niej przelewali krew i tracili życie, potrafi docenić zasługi Lecha Kaczyńskiego w tym temacie. Wiele pozytywnych opinii usłyszeliśmy o p. Marii Kaczyńskiej.

Czytaj więcej: Kaźmierz oddał hołd, ofiarom tragedii pod Smoleńskiem