1top
Remigiusz Kaczmarek

Szkolna laurka   Dziękuję, Dziękuję, Dziękuję – ten zwrot usłyszeć można było najczęściej podczas pobytu w piątkowe popołudnie 26 lutego 2010 w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu. Dyrekcja, Rada Rodziców oraz grono pedagogiczne i dziatwa szkolna zaprosili na to specjalne spotkanie swych dobrodziei i ludzi, którzy choćby w najskromniejszy sposób wsparli działalność tej placówki oświatowej na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy.

Czytaj więcej: Szkolna laurka
Remigiusz Kaczmarek

Bale w karnawale   Dziś pierwszy dzień postu i dłuższego okresu powściągliwości. Jeszcze wczoraj w ostatni dzień karnawału, czyli w tzw. podkoziołek można było jeszcze zaszaleć i ulec pokusie hucznej zabawy. Z doświadczenia wiem, że większość już wcześniej pohulała sobie podczas różnych balów i maskarad karnawałowych. Jak co roku każdy mógł wybierać sobie sposób w jaki chciał się zabawić w karnawale. W naszej gminie wszelakich imprez było jak zwykle wiele, a co najważniejsze to sprawnie i z pomysłem przygotowanych przez różnych organizatorów. Po prostu do wyboru i do koloru.

Czytaj więcej: Bale w karnawale
Jerzy Oses

Spotkanie Noworoczne 2010   Podsumowaniem wydarzeń minionego 2009 roku było tegoroczne Spotkanie Noworoczne, które tradycyjnie organizuje w pierwszych dniach Nowego Roku - Wójt Gminy Kaźmierz dr Wiesław Włodarczak. Tegoroczne spotkanie odbyło się w piątek 29 stycznia 2010 r. i uczestniczyło w nim, obok przedstawicieli różnych środowisk naszej gminy wielu znakomitych gości ze świata polityki i biznesu województwa wielkopolskiego. Na zaproszenie gospodarza do sali Gminnego Ośrodka Kultury przybyli między innymi Poseł na Sejm RP - p. Romuald Ajchler, p. Arkadiusz Błochowiak - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - p. Zbigniew Ajchler, rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu - prof. Jerzy Smorawiński, Starosta Szamotulski - p. Paweł Kowzan, Burmistrz Szamotuł - p. Włodzimierz Kaczmarek oraz przedstawiciele władz samorządowych z gmin ościennych.

Czytaj więcej: Podsumowanie wydarzeń ubiegłego roku
Remigiusz Kaczmarek

W Dniu Babci i Dziadka!   W pierwszym miesiącu każdego roku są dwa dni w kalendarzu zaznaczone wytłuszczoną czcionką a przeznaczone dla osób bardzo nam bliskim. Tymi dniami są oczywiście „Dzień Babci” i „ Dzień Dziadka” i obchodzone są one odpowiednio 21 i 22 stycznia. Te dwa świąteczne dni szczególnie ważne są dla ich bohaterów jak również dla wnuków. Przecież wcześniej każde z nich przygotowywało się w przedszkolach bądź w szkołach do odświętnych występów. Piosenki, wierszyki i okolicznościowe laurki to prezenty tradycyjnie darowane tym ukochanym osobom. W zamian dzieci otrzymują całe serie gorących oklasków a nawet słodkości i buziaki. Oboje dziadkowie są zwykle w takich momentach bardzo wzruszeni i cieszą się przeogromnie ze swoich wnuków i ich występów. Są z nich bardzo dumni! Pociechy natomiast mają poczucie, że czynią coś bardzo ważnego, co jest robione specjalnie dla zaproszonych gości.

Czytaj więcej: W Dniu Babci i Dziadka!