1top
Remigiusz Kaczmarek

Poetyckie Barwy Jesieni   „Poetyckie barwy jesieni" – to druga edycja konkursu recytatorskiego, który popołudniem 26 listopada został przeprowadzony w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu. Udział w nim wzięli uczniowie ze szkół naszej gminy a konkretnie to z Gaju Wielkiego, Sokolnik Wielkich i Kaźmierza. Młodzi wykonawcy otrzymali niebywałą sposobność, aby zaprezentować się wraz ze swoimi interpretacjami poezji tudzież prozy. Jury oceniło aż 32 prezentacje.

Czytaj więcej: Wierszem w jesień!
Remigiusz Kaczmarek

Stowarzyszenie Kaźmierz   Na początku dyskusja toczyła się wokół nazwy stowarzyszenia. Przewodniczący zaproponował nazwę ”Auxilior”, co w dosłownym tłumaczeniu z języka łacińskiego znaczy - pomagać, nieść pomoc. W trakcie dyskusji przeważył jednak pogląd by nazwa była owszem jednowyrazowa, ale jednocześnie jak najbardziej związana z naszą małą ojczyzną i jej mieszkańcami. Wśród propozycji nazwy padły min. takie zgłoszenia: „Carpe Diem”, „Stowarzyszenie Kaźmierskie”, „Jutrzenka” , „Kaźmierzanka” i „Budko”. Po burzliwej debacie i kilkukrotnym podejściu do tematu postanowiono gremialnie, że stowarzyszenie przybierze nazwę po prostu  „KAŻMIERZ”.

Czytaj więcej: Powstało nowe stowarzyszenie!
Jerzy Oses

Kaźmierscy artyści coraz bardziej popularni   Udział w tegorocznych Spotkaniach Artystycznych Seniorów, które po raz VII odbywały się w Międzyzdrojach to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii naszych zespołów artystycznych. Na zaproszenie organizatora, którym jest Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach na spotkanie pojechały zespół „Kaźmierzanka” i chór „Moniuszko”. Spotkanie Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach to ciekawa impreza, która od kilku lat na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny tego nadmorskiego miasta. Impreza ma charakter wielkiego święta folkloru, na które zjeżdżają się zespoły folklorystyczne z całej Polski.

Czytaj więcej: Kaźmierscy artyści coraz bardziej popularni
Remigiusz Kaczmarek

Dzień Pracownika Socjalnego   Z okazji „Dnia Pracownika Socjalnego” DZIĘKUJEMY Wam - osobom zatrudnionym w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaźmierzu za to, że jesteście takimi po trosze „dobrymi duszkami” dla swoich petentów. Jednocześnie składamy wyrazy uznania za ogromny nakład pracy i codzienne zaangażowanie w wypełnianiu tej ważnej misji społecznej. Jest to praca niełatwa i nierzadko niewdzięczna. To praca, która nie jest wykonywana w blasku fleszy, lecz jednocześnie nie jest pozbawioną swoistego uroku i piękna.

Czytaj więcej: Dzień Pracownika Socjalnego