1top
Jerzy Oses

Kaźmierscy artyści coraz bardziej popularni   Udział w tegorocznych Spotkaniach Artystycznych Seniorów, które po raz VII odbywały się w Międzyzdrojach to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii naszych zespołów artystycznych. Na zaproszenie organizatora, którym jest Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach na spotkanie pojechały zespół „Kaźmierzanka” i chór „Moniuszko”. Spotkanie Artystyczne Seniorów w Międzyzdrojach to ciekawa impreza, która od kilku lat na stałe wpisała się w kalendarz kulturalny tego nadmorskiego miasta. Impreza ma charakter wielkiego święta folkloru, na które zjeżdżają się zespoły folklorystyczne z całej Polski.

Czytaj więcej: Kaźmierscy artyści coraz bardziej popularni
Remigiusz Kaczmarek

Dzień Pracownika Socjalnego   Z okazji „Dnia Pracownika Socjalnego” DZIĘKUJEMY Wam - osobom zatrudnionym w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaźmierzu za to, że jesteście takimi po trosze „dobrymi duszkami” dla swoich petentów. Jednocześnie składamy wyrazy uznania za ogromny nakład pracy i codzienne zaangażowanie w wypełnianiu tej ważnej misji społecznej. Jest to praca niełatwa i nierzadko niewdzięczna. To praca, która nie jest wykonywana w blasku fleszy, lecz jednocześnie nie jest pozbawioną swoistego uroku i piękna.

Czytaj więcej: Dzień Pracownika Socjalnego
s. Barbara Milewska

Spotkanie integracyjne dla rodziców maluchów !!!    Niedzielne popołudnie 22 listopada maluchy z przedszkola Sióstr Urszulanek w Sokolnikach Wielkich spędziły razem ze swymi rodzicami. Spotkanie zostało zorganizowane w przedszkolu ponieważ to miejsce znają wszyscy doskonale i nawet te najmniejsze osóbki zdążyły się już z nim oswoić przychodząc tu codziennie od września. W ten sposób chcieliśmy poznać się bliżej i pokazać, że dorośli potrafią się bawić wespół ze swymi pociechami.

Czytaj więcej: Spotkanie integracyjne dla rodziców maluchów !!!
Remigiusz Kaczmarek

Kaźmierska jesień   Cóż, mamy już pełnię jesieni. Niektórzy ludzie mówią, że ona też może być fajna i ja niewątpliwie należę do tej grupy jej zwolenników. Wszelako w tym roku nie mogę się do niej jakoś przyzwyczaić. Czuję, że zdecydowanie brak mi słonecznych dni. Dlaczego? Nie potrafię sobie odpowiedzieć na to pytanie. Pomimo jednak tej wewnętrznej rozterki znalazłam czas, a ściślej rzecz ujmując to poświęciłem dosłownie chwileczkę na to, by przez moment pomyśleć o jesiennej zadumie zabarwionej kroplą nostalgii. Stało się to dzięki wystawie, na którą niespodziewanie natrafiłem wchodząc do gmachu Urzędu Gminy.

Czytaj więcej: „Kaźmierska jesień w oczach dziecka”