1top
Jerzy Oses

Wycieczka po Wielkopolsce   O tym, że wcale nie trzeba jeździć na dalekie wycieczki, aby poznać ciekawe miejsca przekonali się 17 października członkowie Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kaźmierzu. Tradycyjnie tak jak w poprzednich latach wójt naszej gminy dr Wiesław Włodarczak zaprosił emerytów do wspólnego zwiedzania Wielkopolski. Tym razem na trasie wycieczki jako pierwszy znalazł się port lotniczy na poznańskiej Ławicy. Tam oprócz zwiedzania samego obiektu była również okazja zobaczyć lądowanie dużego samolotu pasażerskiego. Następna atrakcja to trwający około jednej godzinny przejazd tramwajową linią turystyczną nr „0” ulicami Poznania. W godzinach popołudniowych autokar skierował się w kierunku miasta Buk gdzie uczestnicy wyprawy mieli okazję wejść do prawdziwej żydowskiej synagogi.

Czytaj więcej: Emeryci na wycieczce
Jerzy Oses

"KAŹMIERZANKA" w Bystrzycy   W sobotę 30.09.2006 r. na wspólnym występie w Muzeum Filumenistycznym (muzeum zapałek) w Bystrzycy Kłodzkiej spotkały się zespoły „Wilczanie” z Wilkanowa gm. Bystrzyca Kłodzka oraz nasza „Kaźmierzanka”. Zespoły zaprezentowały mieszkańcom Bystrzycy swoje programy artystyczne, które spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Zespół Kaźmierzanka dotarł do Bystrzycy przy okazji wycieczki do Kotliny Kłodzkiej, którą zorganizowało Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej oddział Kaźmierz.

Czytaj więcej: "Kaźmierzanka" w Bystrzycy Kłodzkiej
Jerzy Oses

Rajd 2006   Na trasie XXXIII Poznańskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, organizowanego tradycyjnie wspólnie przez Automobilklub Wielkopolski i PZM-ot, znalazł się w tym roku między innymi Kaźmierz. Rajd swój początek miał w piątek 15 września o godzinie 10.00 na Poznańskiej Woli skąd auta wyruszyły w około 80 km trasę. Podczas jazdy wyznaczoną trasą uczestnicy mieli do pokonania próby samochodowe oraz testy z historii motoryzacji. Jeden z punktów kontrolnych mieścił się na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Powstańców Wielkopolskich w Kaźmierzu. Około godz. 12.00 samochody zameldowały się na Kaźmierskim rynku, gdzie kierowcy z dumą prezentowali swoje cacka. Większość aut pomimo swojego wieku (kilkadziesiąt lat) wyglądała tak jakby przed chwilą opuściła salony samochodowe.

Czytaj więcej: Rajd Pojazdów Zabytkowych - 2006
Jerzy Oses

Dni Kaźmierza 206   Pierwszy dzień obchodów już za nami i już możemy stwierdzić, że impreza się udała. Pogoda dopisała, dopisali też mieszkańcy gminy gromadząc się licznie na boisku. Właśnie o to chodzi, aby mieszkańcy docenili to, co się dla nich organizuje. Udział tak wielkiej liczby widzów świadczy o tym, że takie imprezy są potrzebne, że mieszkańcy Kaźmierza potrafią się bawić, co mobilizuje organizatorów do dalszych działań. Wiadomo, że jeżeli ktoś coś robi i widzi, że to się podoba to będzie się starał, aby w przyszłości znowu coś zorganizować, bo warto.

Czytaj więcej: Dni Kaźmierza 2006
Jerzy Oses

Dożynki 2006   W niedzielne popołudnie tuż przed godziną 14.00 przed kościołem w Kaźmierzu gromadzić zaczęli się rolnicy, właściciele gospodarstw rolnych i ich pracownicy. Wszyscy przybyli tutaj w jednym konkretnym celu. Przybyli po to by uczestnictwem w uroczystej mszy św. podziękować Bogu za tegoroczne zbiory. Delegacje sołectw oraz gospodarstw rolnych działających na terenie naszej gminy nie przybyły do kościoła z pustymi rękoma. Przynieśli ze sobą piękne wieńce dożynkowe zrobione z owoców ziemi, które pomimo trudności między innymi suszy udało im się zebrać.

Czytaj więcej: Dożynki Gminno – Parafialne 2006