1top
Jerzy Oses

Dożynki 2006   W niedzielne popołudnie tuż przed godziną 14.00 przed kościołem w Kaźmierzu gromadzić zaczęli się rolnicy, właściciele gospodarstw rolnych i ich pracownicy. Wszyscy przybyli tutaj w jednym konkretnym celu. Przybyli po to by uczestnictwem w uroczystej mszy św. podziękować Bogu za tegoroczne zbiory. Delegacje sołectw oraz gospodarstw rolnych działających na terenie naszej gminy nie przybyły do kościoła z pustymi rękoma. Przynieśli ze sobą piękne wieńce dożynkowe zrobione z owoców ziemi, które pomimo trudności między innymi suszy udało im się zebrać.

Czytaj więcej: Dożynki Gminno – Parafialne 2006
Jerzy Oses

V Wojewódzki Festyn-Emeryci Się BawiąKolejny sukces Zespołu Śpiewaczego "Kaźmierzanka". Podczas V Wojewódzkiego Festynu „Emeryci Się Bawią” zorganizowanego w Krzykosach w powiecie Średzkim zespół otrzymał Puchar Wójta Gminy Krzykosy za zajęcie I–szego miejsca. Poza tym emerytki przywiozły ze sobą jeszcze dwa inne puchary, które otrzymały za sam udział w imprezie i za udział w konkurencjach sprawnościowych. Ponieważ do udziału zgłosiło się bardzo dużo zespołów wywalczenie pierwszego miejsca wcale nie było łatwe. Występy utrudniał padający deszcz a z powodu kłopotów z dostawą prądu p. Waldek Hermann zmuszony był zamienić elektroniczny instrument klawiszowy na poczciwy akordeon.

Czytaj więcej: Kolejny sukces "Kaźmierzanki"
Jerzy Oses

Pożegnania czas   12.07.2012 r. dziś rano pożegnaliśmy dzieci i młodzież z Litwy. Tak, jak co roku i tym razem trudno było się rozstać. Chociaż wyjazd opóźnił się z przyczyn niezależnych o jeden dzień młodzi chętnie zostali by na dłużej. Po smutnych minach na ich twarzach można wnioskować, że było im tu w gminie Kaźmierz dobrze i trudno było się pogodzić z tym, że to już koniec pobytu tutaj.

Czytaj więcej: Wszystko co dobre szybko się kończy
Jerzy Oses

   Dzisiejszy dzień w naszej gminie minął pod znakiem festynów. Pierwszy to festyn w Bytyniu zorganizowany przy współpracy miejscowej szkoły i G.O.K. Kaźmierz. Okres wakacyjny i wyjazd młodzieży na wakacje w pewnym stopniu miały wpływ na to, że tym razem w Bytyniu frekwencja była niższa niż zakładano. Jednak ci, którzy dotarli na festyn nie zawiedli się.

Czytaj więcej: Dzień Festynów
Jerzy Oses

św. Florian   W dniu dzisiejszym mija 40-ta rocznica powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kopaninie. Strażakom z OSP Kopanina życzymy sukcesów i satysfakcji w służbie dla społeczeństwa oraz jak najmniej interwencji związanych z ludzkimi dramatami. Niech św. Florian zawsze nad Wami czuwa.